• 6 .RC Strasbourg Alsace (3 pkt.)
  • 7 .Nîmes Olympique (3 pkt.)
  • 8 .AS Saint-Etienne (3 pkt.)

PSG - Caen 3-0. Neymar strzela, Buffon broni. Pewna wygrana PSG

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarze PSG rozpoczęli sezon ligowy od zwycięstwa nad SM Caen. Podopieczni Thomasa Tuchela wygrali 3-0 (2-0) po golach Neymara, Adriena Rabiota i Timothy’ego Weah. W bramce gospodarzy wystąpił 40-letni Gianluigi Buffon, który popisał się jedną znakomitą interwencją.

W pierwszym składzie Tuchel postawił na kilku wychowanków. W jedenastce wybiegli m.in. obrońcy Stanley Nsoki i Colin Dagba oraz pomocnik Antoine Bernede. Obok nich nie zabrakło największych gwiazd zespołu: Thiago Silvy, Angela Di Marii czy Neymara. Natomiast w bramce stanął Gianluigi Buffon.

Jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, czy Włoch będzie wzmocnieniem zespołu, to zostały one rozwiane w 19. minucie spotkania, gdy były golkiper Juventus popisał się znakomitą interwencją po strzale Malika Tchokounte, a później naprawił błąd jednego z kolegów i sparował piłkę na rzut rożny. Refleks i umiejętność oceny sytuacji pozostały, a z każdym kolejnym meczem powinno być tylko lepiej. Buffon raz miał szczęście, gdy futbolówka po strzale Stefa Peetersa z rzutu wolnego odbiła się od słupka.

Piłkarze PSG mieli dużą przewagę, jednak nie odzwierciedla tego wynik. Gospodarze spokojnie mogli wygrać wyżej, ale mieli rozregulowane celowniki. Mimo wszystko w 10. minucie bardzo przytomnym podaniem do Neymara wykazał się Christopher Nkunku, a Brazylijczyk dopełnił formalności pewnym strzałem po ziemi.

Druga bramka dla zespołu z Parc des Princes padła w 35. minucie. Tym razem całą robotę wykonał Di Maria, który ograł jednego z obrońców, wpadł w pole karne i podał do nadbiegającego Rabiota. Francuz tylko dostawił nogę i skierował piłkę do siatki.

To również Di Maria mógł i powinien podwyższyć na 3-0 w drugiej połowie, kiedy z bliska uderzył głową, ale tym razem na oklaski zasłużył bramkarz rywali Brice Samba. Z kolei po uderzeniu rezerwowego Timothy’ego Weah futbolówka odbiła się od słupka. Ten sam zawodnik więcej szczęścia miał w 89. minucie, gdy wykorzystał fatalny błąd Samby i strzelił do pustej bramki ustalając wynik spotkania.

W następnej kolejce PSG zagra na wyjeździe z Guingamp. Spotkanie odbędzie się 18 sierpnia.

Paris Saint-Germain - SM Caen 3-0 (2-0)