• 1 .Paris Saint-Germain (27 pkt.)
  • 2 .Lille OSC (19 pkt.)
  • 3 .Olympique Marsylia (16 pkt.)
  • 4 .Montpellier HSC (16 pkt.)
  • 5 .AS Saint-Etienne (15 pkt.)
  • 6 .Olympique Lyon (14 pkt.)
  • 7 .Girondins Bordeaux (14 pkt.)
  • 8 .Toulouse FC (13 pkt.)

PSG chce jeszcze zarobić na Silvie

W 2020 roku wygaśnie obecny kontrakt Thiago Silvy w Paris Saint-Germain. Z racji tego, że Brazylijczyk będzie miał już wówczas 36 lata, to paryski klub planuje jego sprzedaż już w wakacje roku 2019. Najbardziej prawdopodobny jest kierunek włoski i albo powrót do Milanu, albo wzmocnienie jednego z innych tamtejszych klubów.

Reprezentant "Canarinhos" w Parku Książąt spędził konkretną część swojej kariery, bowiem wraz z rozpoczęciem tego sezonu rozpoczął się jego już siódmy rok w klubie. Nic jednak nie trwa wiecznie, klub Nassera Al-Khelaifiego ciągle się rozwija i poszukuje nowych liderów drużyny, z tych wiekowych powoli rezygnując. Tak było dwa lata temu ze Zlatanem Ibrahimoviciem, tak zapewne w przyszłym roku będzie z Silvą.

Reklama

Według tygodnika "Le10Sport" Paris Saint-Germain nie będzie miało problemu ze sprzedażą jednego z najlepszych defensorów świata, ponieważ ogromnym zainteresowaniem cieszy się on na rynku, w którym wyrobił nazwisko. We Włoszech, gdzie między 2009 i 2012 rokiem przywdziewał barwy Milanu. Być może w jego przypadku historia zatoczy koło i znów będzie jednym z "Rossonerich", gdyż francuski periodyk zespół z San Siro określa mianem faworyta w wyścigu po 33-latka.

Gdyby do takowego transferu doszło, to stoper ponownie spotkałby się w jednej szatni ze swoim niegdysiejszym klubowym kolegą. Mowa rzecz jasna o Gennaro Gattuso, z tym, że w tej sytuacji obaj panowie nie byliby już na stopie równorzędnych kolegów z drużyny, a w relacji piłkarz - trener.

Do romantycznego powrotu niekoniecznie musi jednak dojść. O Silvę walczyć będą praktycznie wszyscy potentaci z Półwyspu Apenińskiego, włącznie z Juventusem, Napoli i Romą.

Dowiedz się więcej na temat: Thiago Silva

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje