• 6 .RC Strasbourg Alsace (3 pkt.)
  • 7 .Nîmes Olympique (3 pkt.)
  • 8 .AS Saint-Etienne (3 pkt.)

PSG - Olympique Marsylia 3-0. Kontuzja Neymara

Rzadko po wygranej 3-0 drużyna jest w tak fatalnym nastroju. Liderujące Ligue 1 Paris Saint-Germain rozbiło Marsylię w ligowym klasyku, ale informacją dnia jest kontuzja Neymara, który skręcił staw skokowy. Trudno na razie stwierdzić, czy gwiazdor zdąży na rewanż 1/8 finału Ligi Mistrzów z Realem Madryt.

Do 77. minuty wszystko w starciu dwóch francuskich potęg szło po myśli gospodarzy. Napędzani przez grającego znakomite zawody najdroższego piłkarza świata górowali nad rywalem i strzelali mu gola za golem.

Pierwszego w 10. minucie wcisnął Kylian Mbappe, który skorzystał z błędu marsylskiej defensywy i pokonał Yohanna Pelego sprytnym strzałem lewą nogą w kierunku bliższego słupka. Kolejna bramka należała do obrońcy OM Rolando, który skierował piłkę do własnej bramki, gdy próbował zatrzymać strzał Neymara.

Brazylijski gwiazdor był głodny gry i chciał mieć jeszcze większy wpływ na wynik. Dlatego też już w drugiej połowie wykonał całą pracę, gdy po znakomitym rajdzie lewą stroną asystował przy trafieniu Edinsona Cavaniego.

Wydawało się, że kolejny znakomity wieczór wychowanka Santosu skończy się jego kolejną bramką, a skończył się kontuzją. Kwadrans przed końcem Neymar walczył o piłkę z Bouną Sarrem i bardzo niefortunnie stanął. Jego kostka wygięła się w nienaturalny sposób, po czym padł na murawę.

Całe Parc des Princes zamarło, a Neymar wciąż nie podnosił się z boiska. Potrzebne były nosze, na których medycy znieśli zapłakanego gwiazdora z murawy. Najlepszym komentarzem do całej sytuacji była zatroskana mina właściciela Nassera Al-Khelaifiego, który z trybun oglądał to spotkanie i nie mógł uwierzyć, że najlepszy piłkarz jego drużyny nie był w stanie opuścić murawy o własnych siłach.

PSG rewanż z Realem gra 6 marca, czyli za dziewięć dni. Czy z Neymarem na boisku? To pytanie zadaje sobie teraz cały piłkarski świat.

Dowiedz się więcej na temat: Paris Saint-Germain | Olimpique Marsylia | Neymar