• 6 .Lille OSC (4 pkt.)
  • 7 .RC Strasbourg Alsace (4 pkt.)
  • 8 .AS Saint-Etienne (4 pkt.)

PSG - RC Strasbourg 5-2 w 26. kolejce Ligue 1

Paris Saint-Germain pokonało RC Strasbourg 5-2 (3-1) w sobotnim meczu 26. kolejki Ligue 1. Dzięki wygranej gospodarze utrzymali 12-punktową przewagę w tabeli nad zajmującym drugą pozycję AS Monaco.

Ligue 1 - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Po bolesnej środowej porażce 1-3 w Lidze Mistrzów przeciwko Realowi Madryt piłkarze PSG wrócili na ligowe boiska. W sobotę w Parku Książąt kibice oczekiwali 22. wygranej ligowej, gdyż ich ulubieńcy podejmowali 12. w tabeli Strasbourg. Mecz rozpoczął się jednak sensacyjnie. Już w 6. minucie to goście objęli prowadzenie, a po szybkim kontrataku z udziałem czterech piłkarzy i zagraniu w pole karne Kenny'ego Lali precyzyjnym strzałem popisał się Jean Aholou.

Tak sensacyjny wynik utrzymał się zaledwie przez cztery minuty. W akcji paryżan było co prawda trochę przypadku, ale gdy piłka ostatecznie trafiła w polu karnym do Juliana Draxlera, to Niemiec niezwykle precyzyjnym płaskim strzałem doprowadził do wyrównania.

W 22. minucie wielką klasę pokazał z kolei Neymar, chociaż i jemu w pewnym momencie pomogło szczęście. Brazylijczyk wykazał się jednak spokojem, gdy w polu bramkowym piłki w rękach nie utrzymał golkiper gości Alexandre Oukidja. Neymar z wielkim sprytem podbił ją bowiem nad dwójką obrońców Strasbourga i wbił ją do pustej bramki.

Po bramce Brazylijczyka goście wznowili grę od środka i wycofali piłkę do linii obrony. Tam jednemu z piłkarzy zaplątała się ona jednak między nogami, co momentalnie wykorzystał Angel Di Maria. Argentyńczyk doskoczył w pressingu, przejął piłkę, po czym wbiegł w pole karne i precyzyjnym strzałem zdobył trzecią bramkę dla paryżan.

Po trzech golach strzelonych przez PSG w ciągu dwunastu minut długo wydawało się, że na tym emocje w sobotnim spotkaniu się zakończyły. W 67. minucie gościom po raz drugi udało się jednak zaskoczyć podopiecznych Unaia Emery'ego w kontrataku. Rozegrał go Nuno da Costa, a wykończył Stephane Bahoken.

Ostatnie minuty spotkania należały do Edinsona Cavaniego. W 73. i 80. minucie Urugwajczyk z wielkim spokojem umieszczał piłkę w bramce Strasbourga, a wspaniałymi podaniami z głębi pola obsłużyli go kolejno Argentyńczyk Javier Pastore, a następnie Neymar.

Paris Saint-Germain pokonało ostatecznie Strasbourg 5-2 i utrzymało 12-punktową przewagę w tabeli nad zajmującym drugą pozycję AS Monaco.

Paris Saint-Germain - RC Strasbourg 5-2 (3-1)

0-1 Kenny Lala (6.)

1-1 Julian Draxler (10.)

2-1 Neymar (22.)

3-1 Angel Di Maria (23.)

3-2 Stephane Bahoken (67.)

4-2 Edinson Cavani (73.)

5-2 Edinson Cavani (80.)