• 6 .OGC Nice (47 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (46 pkt.)
  • 8 .AS Saint-Etienne (46 pkt.)

Puchar Francji - bramka Obraniaka w 1/8 finału, awans PSG

Ludovic Obraniak zdobył bramkę dla Girondins Bordeaux w meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Francji z czwartoligowym Raon-l'Etape. Jego zespół zremisował na wyjeździe 2-2, ale lepiej wykonywał rzuty karne (5-3), dzięki czemu awansował do ćwierćfinału. Awans wywalczyli też piłkarze Paris Saint Germain.

Obraniak, który pojawił się na boisku od początku drugiej połowy, pokonał bramkarza rywali niedługo później - w 58. minucie (gol na 1-0 dla gości). W dogrywce pomocnik reprezentacji Polski został ukarany żółtą kartką.

Faworyzowany zespół z Bordeaux długo męczył się z czwartoligowcem. Niewiele brakowało do sensacji, bramkę na 2-2 goście zdobyli dopiero w 113. minucie po strzale z rzutu karnego Malijczyka Cheicka Diabate.

W innym meczu piłkarze Paris Saint Germain pokonali u siebie Olympique Marsylia 2-0 i awansowali do ćwierćfinału Pucharu Francji. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie paryżan pojawił się doświadczony angielski pomocnik David Beckham.

W miniony weekend obie drużyny spotkały się w lidze - wówczas padł identyczny wynik, a Beckham wszedł na boisko w 76. minucie.

Tym razem niespełna 38-letni zawodnik zagrał od początku, murawę opuścił dopiero cztery minuty przed końcem. Chwilę wcześniej zobaczył żółtą kartkę. Oba gole dla PSG zdobył inny słynny piłkarz, Szwed Zlatan Ibrahimović - w 35. i 64. minucie (druga bramka padła z rzutu karnego).