• 6 .AS Saint-Etienne (49 pkt.)
  • 7 .Stade Rennes (48 pkt.)
  • 8 .Montpellier HSC (46 pkt.)

Puchar Ligi Francuskiej: Montpellier i Lille w półfinałach

Montpellier pokonało na własnym boisku Nice 3-2, a Lille wygrało na wyjeździe z Bastią 3-0 w środowych meczach ćwierćfinałowych piłkarskiego Pucharu Ligi Francuskiej. We wtorek z rozgrywek odpadł trzykrotny zdobywca tego trofeum Paris Saint-Germain.

O zwycięstwie Montpellier zadecydowała bramka wprowadzonego w 80. minucie Jonathana Tinhana, który gola na wagę awansu zdobył trzy minuty po wejściu na boisko.

"To było dobre widowisko dla kibiców, ponieważ zobaczyli pięć bramek. To jednak my mieliśmy przewagę" - powiedział we francuskiej telewizji trener Montpellier Rene Girard.

W drugim środowym spotkaniu ćwierćfinałowym Bastia przegrała na własnym boisku z Lille 0-3. W 41. minucie mecz został przerwany, ponieważ jeden z asystentów sędziego głównego został trafiony przedmiotem rzuconym z trybun.

W czwartek wyłoniony zostanie czwarty półfinalista z pary: Stade Rennes - Troyes.

We wtorek PSG przegrało na wyjeździe z AS Saint-Etienne rzutami karnymi 3:5. W regulaminowym czasie i po dogrywce był remis 0-0.

W ostatnich trzech latach (2010, 2011, 2012) po Puchar Ligi Francuskiej sięgali piłkarze Olympique Marsylia.

Dowiedz się więcej na temat: Montpellier