• 6 .OGC Nice (47 pkt.)
  • 7 .Montpellier HSC (46 pkt.)
  • 8 .FC Nantes (46 pkt.)

Radamel Falcao wrócił do gry po długiej przerwie

Napastnik AS Monaco Radamel Falcao zaliczył swój pierwszy występ po półrocznej przerwie, spowodowanej poważną kontuzją kolana.

Kolumbijczyk zagrał w końcówce spotkania Monaco z Valencią (2-2), otwierającego towarzyski turniej Emirates Cup w Londynie.

28-letni Falcao nie grał w piłkę od stycznia, kiedy to zerwał więzadła w lewym kolanie podczas meczu Pucharu Francji.

Kontuzja poważnie skróciła jego debiutancki sezon w Ligue 1 oraz uniemożliwiła występ w reprezentacji Kolumbii na mundialu w Brazylii.

W sobotę Falcao zastąpił Dymitara Berbatowa na 18 minut przed końcem spotkania, ale nie miał dogodnych okazji do zdobycia bramki.

Monaco objęło prowadzenie w 30. minucie po samobójczej bramce Rubena Vezo. Piłkarze Valencii jeszcze przed przerwą wyrównali - tym razem samobója zaliczył Ricardo Carvalho.

Francisco Alcacer dał w 70. minucie prowadzenie zespołowi z Hiszpanii, a dziesięć minut później wyrównał Lucas Ocampos.

Dowiedz się więcej na temat: Radamel Falcao | AS Monaco | Ligue 1 | Emirates Stadium | Valencia CF