• 6 .Girondins Bordeaux (55 pkt.)
  • 7 .AS Saint-Etienne (55 pkt.)
  • 8 .OGC Nice (54 pkt.)

Stade Rennes - AS Saint-Etienne 2-0. Gol Kamila Grosickiego

Stade Rennes pokonało 2-0 (0-0) AS Saint-Etienne w pierwszym niedzielnym meczu 16. kolejki Ligue 1. Bramkę dla gospodarzy, w doliczonym czasie gry, strzelił Kamil Grosicki.

Ligue 1 - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

Kamil Grosicki pojawił się na boisku w 74. minucie przy stanie 1-0, zmieniając Giovanniego Sio.

W doliczonym czasie gry, Ludovic Baal obsłużył go podaniem, a Polak strzelił czwartego gola w tym sezonie Ligue 1. I to jakiego! Grosicki uderzył lewą nogą, bez przyjęcia, i przelobował bramkarza gości! Ta bramka na pewno będzie kandydować do miana gola sezonu w Ligue 1.

Dzięki wygranej, Stade Rennes awansowało na czwarte miejsce w tabeli. AS Saint-Etienne jest 9.

Monaco, drużyna Kamila Glika (Polak rozegrał całe spotkanie), wykorzystało porażkę Paris Saint Germain z Montpellier 0-3 i po wygranej na własnym boisku z Bastią 5-0 objęło prowadzenie. Taki sam dorobek ma drużyna Nice, która jeszcze w niedzielę podejmie Toulouse.

Na trzecie miejsce spadło PSG, które, z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie, przegrało na wyjeździe z Montpellier aż 0-3. Bramki dla zwycięzców zdobyli kolejno Paul Lasne, Ellyes Skhiri i reprezentant Algierii Ryad Boudebouz. Krychowiak rozegrał całe spotkanie w ekipie gości.

To pierwsza przegrana PSG od 23 września, gdy mistrzowie Francji ulegli Toulouse 0-2. Poprzedniej porażki różnicą trzech goli - licząc wszystkie rozgrywki - doznali 27 listopada 2011 roku, gdy ulegli Olympique Marsylia 0-3.

Spotkanie Metz z Olympique Lyon, w którego składzie jest Maciej Rybus, zostało przerwane po tym jak kibice obrzucili petardami bramkarza gości Portugalczyka Anthony'ego Lopesa. Do incydentu doszło ok. 30 minuty, chwilę po bramce gospodarzy na 1-0.

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Grosicki | AS Saint-Etienne | Stade Rennes