• 6 .Montpellier HSC (8 pkt.)
  • 7 .Olympique Lyon (7 pkt.)
  • 8 .Nîmes Olympique (7 pkt.)

Toulouse - Bordeaux 2-1. Lewczuk nie będzie wspominał dobrze derbów Garonne

Bordeaux z Igorem Lewczukiem w składzie przegrało na wyjeździe 1-2 (0-1) z Toulouse w niedzielnym meczu drugiej kolejki Ligue 1. Dla polskiego obrońcy był to już drugi ligowy i piąty ogółem mecz w podstawowym składzie w tym sezonie. Tym razem jednak ze swojego występu nie będzie zadowolony. „Żyrondyści” wciąż nie mają na swoim koncie choćby jednego punktu.

Pierwsza połowa spotkania na Stadium Municipal w Tuluzie była wyrównana. Gdy wydawało się, że zakończy się ona bezbramkowym remisem, w 44. minucie na piękny strzał z 25 metrów zdecydował się napastnik gospodarzy Aaron Leya Iseka, a lecącej pod poprzeczkę piłki nie obronił Benoit Costil. Lepiej w tej sytuacji mógł zachować się Lewczuk, który zostawił strzelającemu rywalowi zbyt wiele miejsca. Bordeaux miało swoje szanse, ale w bramce Toulouse bardzo dobrze spisywał się Baptiste Reynet.

Goście zdołali jednak odrobić stratę już pięć minut po przerwie, gdy strzałem z ostrego kąta po ładnej indywidualnej akcji popisał się Francois Kamano.

Jeden punkt nie zadowalał piłkarzy Erica Bedoueta, ale gdy próbowali stwarzać kolejne sytuacje, nadziali się na skuteczną akcję gospodarzy. W 67. minucie Igor Lewczuk we własnym polu karnym nie upilnował Mathieu Dosseviego, który strzałem z 10 metrów zmusił Costila do powtórnej kapitulacji.

W końcowych minutach oba zespoły miały sytuacje bramkowe, ale wynik nie uległ już zmianie. W derbach rzeki Garonne górą zatem Toulouse, która wciąż nie może pochwalić się dobrym bilansem bezpośrednich meczów (39 zwycięstw Bordeaux, 24 remisy i 24 wygrane Toulouse).

Na inaugurację nowego sezonu Ligue 1 Bordeaux przegrało u siebie 0-2 ze Strasbourgiem.