Jay Silva - Matt Horwich na KSW 21 na Torwarze

Na gali KSW 21, która 1 grudnia odbędzie się w hali "Torwar" w Warszawie, dojdzie do pierwszej w historii walki ekstra, gdzie zmierzą się ze sobą dwaj zawodnicy z USA. Pojedynek odbędzie się w kategorii średniej, a zobaczymy w nim Jaya Silvę (8-6) oraz Matta Horwicha (27-21-1).

Dla 34-letniego Horwicha występ na KSW 21 będzie trzecim pojedynkiem w Polsce. Pod koniec 2011 roku Amerykanin walczył z Michałem Materlą, a w maju tego roku skrzyżował rękawice z Antonim Chmielewskim. Matt na co dzień mieszka w Los Angeles. Jest znakomitym grapplerem i trenuje z takimi tuzami MMA jak m.in. Wanderlei Silva, Lyoto Machida i Anderson Silva.

Silva na KSW wystąpi po raz drugi. Pierwszy raz czarnoskórego wojownika mogliśmy oglądać na KSW 19 w walce o pas Międzynarodowego Mistrza KSW w wadze średniej przeciwko Michałowi Materli. Mimo, że starcie z Polakiem przegrał, ich walka na zawsze wpisze się w karty historii polskiego MMA, a umiejętności jakie zaprezentował zachwyciły nie tylko fanów wszechstylowej walki wręcz w Polsce, ale i samych właścicieli Federacji KSW.

Pochodzący z Huntington Beach w Kalifornii Amerykanin na co dzień trenuje w Reign MMA wraz z aktualnie jedynym polskim zawodnikiem w UFC, Krzysztofem Soszyńskim.

Walka Horwich vs. Silva zapowiada się bardzo interesująco. Po jednej stronie znakomity parterowiec i kolega treningowy wielu gwiazd MMA, zaś po drugiej striker i były pretendent do mistrzowskiego pasa Federacji KSW i Bellator. Kto wygra? Okaże się już pierwszego dnia grudnia podczas gali KSW 21.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje