Marcin Prachnio z nowym przeciwnikiem w debiucie w UFC

Najnowszy polski nabytek UFC Marcin Prachnio będzie miał nowego przeciwnika na swój debiut w organizacji UFC. Przypadnie on na galę UFC on FOX, która odbędzie się w Orlando 24 lutego.

Wcześniej anonsowany przeciwnik Jake Collier wypadł ze względu na kontuzję. Zastąpi go Sam Alvey. Amerykanin mający w zawodowym rekordzie 41 występów (31-10) ostatnią walkę stoczył w październiku podczas gali w Gdańsku. W Ergo Arenie zawodnik z Team Quest przegrał przez decyzję z Ramazanem Jemiejewem. W UFC bije się od 2014 roku. W Oktagonie meldował się dotychczas 13-krotnie, wygrywając 8 razy.

Reklama

Marcin Prachnio trafił do UFC na początku grudnia. Trenujący w Polsce i Holandii fighter to były mistrz Europy w karate kyokushin. Swoją karierę w mieszanych sztukach walki zaczynał głównie na Bałkanach. Większość swoich zawodowych startów zanotował w chorwackiej organizacji Final Fight Championship. Dobre występy (9 zwycięstw w 11 walkach, w tym 10 przez KO) zaowocowały kontraktem z ONE Championship, singapurskim promotorem, który organizuje swoje gale na całym Dalekim Wschodzie, otwierając się na nowe, wcześniej niezbadane rynki jak Indonezja, Mjanma, czy Kambodża. 

W pewnym momencie azjatycka organizacja nie miała na Polaka jednak pomysłu, przez dłuższy czas nie dając mu żadnej walki. Doszło do tego, że Prachnio wystosował oficjalną prośbę o zwolnienie go z umowy. Ostatecznie zawalczył dla ONE jeszcze raz i przeszedł do UFC.


Dowiedz się więcej na temat: Marcin Prachnio | UFC

Reklama

Reklama

Reklama