Robert Whittaker w tym roku już nie powalczy

Robert Whittaker, mistrz świata federacji Ultimate Fighting Championship (UFC) w kategorii półśredniej, poinformował we wtorek, że w tym roku nie stoczy już walki w obronie swojego tytułu. Powodem jest złamanie kości dłoni, którego Australijczyk doznał w czerwcowej walce z Yoelem Romero.

27-letni wojownik wygrał wspomnianą walkę wieczoru gali UFC 225 niejednogłośną decyzją sędziów. Było to jego drugie z rzędu zwycięstwo nad Romero, a łącznie już dziewiąte z kolei odniesione podczas gal tej największej na świecie federacji mieszanych sportów walki (MMA). Wygrana Whittakera zasługiwała na szczególnie wielkie uznanie, gdyż jego rywal nie zmieścił się w limicie kategorii wagowej, a Australijczyk już w pierwszej rundzie tego bardzo emocjonującego starcia doznał kontuzji ręki.

Reklama

Po walce okazało się, że doszło nawet do złamania kości dłoni, a w ostatnich dniach wyszło na jaw, że rehabilitacja potrwa dłużej niż pierwotnie zakładano.

- Definitywnie nie będę w stanie walczyć przed końcem roku. Moja ręka musi zagoić się w 100 procentach zanim rozpocznę rehabilitację. Dopiero wtedy będę mógł rozpocząć treningi wzmacniające, a po ich ukończeniu będę mógł wrócić do normalnych treningów MMA. Patrząc realistycznie, to najwcześniej do walki mogę być gotowy dopiero w lutym przyszłego roku - powiedział Whittaker znanemu dziennikarzowi branżowemu Arielowi Helwaniemu.

Wypowiedź Australijczyka ostatecznie niweczy założenia szefów UFC, którzy liczyli, że Whittaker stanie do walki w obronie swojego pasa mistrzowskiego na zaplanowanej na listopad w nowojorskiej hali Madison Square Garden gali UFC 230. Jego przeciwnikiem miał być podczas niej Amerykanin Kelvin Gastelum, który razem z Whittakerem miał pełnić rolę trenera podczas 28. edycji reality show "The Ultimate Fighter". Rozpoczynający się pod koniec sierpnia program odbędzie się zgodni z planem, ale walka tych dwóch zawodników najwcześniej będzie możliwa dopiero w przyszłym roku.

Wojciech Malinowski

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje