UFC wkroczy do Rosji we wrześniu

Mówiło się o tym już od dłuższego czasu, ale dopiero w 2018 roku Ultimate Fighting Championship zorganizuje swoją pierwszą galę w Rosji. Organizacja zarezerwowała główną halę kompleksu „Olimpijskij” na wrzesień.

Obiekt, który może pomieścić 35 tysięcy widzów ma być do dyspozycji amerykańskiego promotora 14 i 15 września. Przedsięwzięcie było anonsowane przynajmniej od listopada 2016, ale w zeszłym roku jeszcze wstrzymywano się z tym ruchem. Duże znaczenie miał fakt, że najlepszy rosyjski zawodnik w szeregach UFC Chabib Nurmagomiedow był nieaktywny przez rok. Wrócił do klatki dopiero 30 grudnia na UFC 219, pokonując przez decyzję Edsona Barbozę.

Reklama

W czerwcu zeszłego roku mistrz wagi lekkiej Conor McGregor wyraził chęć zmierzenia się z „The Eagle” na jego terenie. Doniesienia o rezerwacji obiektu sprawiły, że ten scenariusz może zostać w końcu zrealizowany. Zawodnik z Irlandii nie bronił swojego tytułu od UFC 205 w listopadzie 2016. Innym wyjściem dla zajmującego drugie miejsce w oficjalnym rankingu Dagestańczyka jest pojedynek z tymczasowym mistrzem Tonym Fergusonem.

Nic nie jest jednak potwierdzone. Zarówno sama gala, a tym bardziej ewentualni uczestnicy. Parę dni temu sam Nurmagomiedow na swoim profilu na Instagramie napisał coś o „wielkich wiadomościach”. Czyżby chodziło właśnie o imprezę w stolicy Rosji?

UFC ma na kontraktach 24 fighterów, więc obsadzenie rozpiski lokalnymi bohaterami nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. Gala w Moskwie z pewnością nie jest powodem do zadowolenia czterech największych rosyjskich promotorów: M-1, FNG, ACB i WFCA. Ich lokalne wpływy też nie były z pewnością czynnikiem sprzyjającym ekspansji amerykańskiego potentata na Rosję.

Rozpiska na 2018 rok sięga połowy marca. W większości są to gale w Stanach Zjednoczonych, ale znalazło się także miejsce na terytoria, na których UFC ma mocną pozycję, a więc Australię, Brazylię i Wielką Brytanię.

Dowiedz się więcej na temat: UFC | Conor McGregor

Reklama

Reklama

Reklama