Alpejski PŚ. Marcel Hirscher: Kość nie jest jeszcze wystarczająco stabilna

Sześciokrotny zdobywca Kryształowej Kuli, 28-letni austriacki alpejczyk Marcel Hirscher bardzo chciałby już wziąć udział w zawodach Pucharu Świata. Nie czuje się jednak w pełni sił po sierpniowym złamaniu kostki lewej nogi.

Prezes Austriackiego Związku Narciarskiego Peter Schroecksnadel uważa, że Hirscher rozpoczął zbyt wcześnie po kontuzji przygotowania do sezon. "To był błąd z jego strony. Nie dziwię się jednak. Tak bardzo chciał wystąpić w inaugurujących zawodach" - powiedział.

Reklama

Alpejczyk przy większym wysiłku odczuwa ból w okolicach złamania. "Kość nie jest jeszcze wystarczająco stabilna" - uważa Hirscher, który po igrzyskach w Pjongczangu, gdzie zamierza stanąć na najwyższym stopniu podium, chce wziąć rozbrat ze sportem.

Austriak uznany został w plebiscycie zorganizowanym przez Stowarzyszenie Narodowych Komitetów Olimpijskich (ANOC) za najlepszego sportowca Starego Kontynentu w 2017 roku. Wśród kobiet triumfowała utytułowana szwedzka pływaczka Sarah Sjoestroem.

Wcześniej Hirscher już po raz czwarty wygrał plebiscyt Austriackiego Klubu Dziennikarzy Sportowych na najlepszego sportowca w tym kraju, zrównując się pod względem liczby zwycięstw z inną alpejską znakomitością Hermannem Maierem. Miano najlepszej przypadło snowboardzistce Annie Gasser.

Dowiedz się więcej na temat: Marcel Hirscher

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje