Alpejski PŚ. Włoskie podium kobiecego zjazdu w Bad Kleinkirchheim

Włoszka Sofia Goggia wygrała zjazd alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Bad Kleinkirchheim. Kolejne miejsca na podium zajęły jej rodaczki - Federica Brignone i Nadia Fanchini. Polki nie startowały

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymała nieobecna w Bad Kleinkirchheim Mikaela Shiffrin. W punktacji zjazdu Amerykanka spadła z pierwszego na czwarte miejsce, a nową liderką została piąta w niedzielę Tina Weirather z Liechtensteinu.

Goggia, która była objawieniem poprzedniego sezonu, odniosła trzecie pucharowe zwycięstwo w karierze. Poprzednie dwa zanotowała rok temu na przedolimpijskich zawodach w Jeongseon w Korei Płd.

Brignone straciła do niej 1,10, a Fanchini 1,45. Miejsce tuż za podium zajęła startująca z dalszym numerem Francuzka Tiffany Gauthier, która była czwarta również w sobotnim supergigancie.

Z powodu niskiego pułapu chmur niedzielny zjazd znacznie skrócono. Zawodniczki i tak miały kłopoty z widocznością na nierównej i zmrożonej trasie. Z takimi warunkami nie poradziła sobie m.in. mistrzyni olimpijska z Vancouver (2010) w tej konkurencji Amerykanka Lindsey Vonn, która straciła do zwyciężczyni ponad trzy sekundy i zajęła 27. miejsce.