Alpejskie MP: Bydliński i Gąsienica-Daniel złotymi medalistami

Maciej Bydliński i Agnieszka Gąsienica-Daniel (oboje AZS AWF Katowice) zdobyli w niedzielę po dwa złote medale - w supergigancie i superkombinacji - 80. Międzynarodowych Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim na Skrzycznym w Szczyrku.

Oboje zakończyli mistrzostwa z trzema złotymi medalami na koncie - w sobotę triumfowali w slalomie gigancie. Gąsienica-Daniel do kolekcji dołączyła także srebro w slalomie.

Reklama

Bydliński w niedzielę rywalizował głównie z Michałem Kałwą (AZS AWF Katowice). W supergigancie pokonał go o 0,52 s. Trzeci był Paweł Starzyk (SNPTT-1907 Zakopane) ze stratą 1,77 s.

Slalom do superkombinacji również zakończył się wygraną Bydlińskiego, dzięki czemu wygrał w tej konkurencji. Drugi był Kałwa, który do zwycięzcy stracił łącznie 1,64 s. Slalomu nie ukończył Starzyk, dzięki czemu na najniższym podium stanął 11. w supergigancie Jakub Kłusak z AZS Zakopane (strata 4,60 s).

Wśród kobiet w supergigancie Gąsienica-Daniel wyprzedziła Aleksandrę Kluś (LKS Poroniec Poronin) o 0,94 s. Trzecia była siostra Agnieszki - Maryna, ze stratą 1,21 s.

W slalomie najlepszy czas miała Kluś, ale nie zdołała wyprzedzić mistrzyni supergiganta tracąc do niej łącznie 0,54 s. Trzecie miejsce w tej konkurencji przypadło Sabinie Majerczyk z SPSZ Nowy Targ (strata 2,75 s), która zepchnęła na czwartą lokatę Marynę Gąsienicę-Daniel.

Niedzielny supergigant ukończyło 44 zawodników i 16 zawodniczek, a superkombinację 27 panów i 16 pań.

Podczas trzydniowych 80. Międzynarodowych Mistrzostw Polski oprócz supergiganta i superkombinacji rozdano medale także w slalomie i slalomie gigancie.

Wyniki MP:

supergigant mężczyzn

1. Maciej Bydliński (AZS AWF Katowice)    1.14,12

2. Michał Kałwa (AZS AWF Katowice)        1.14,64

3. Paweł Starzyk (SNPTT-1907 Zakopane)    1.15,89

4. Wojciech Szczepanik (AZS AWF Katowice) 1.16,52

5. Mateusz Garniewicz (Malta-Ski Poznań)  1.16,82

6. Jacek Mieszczak (AZS AWF Katowice)     1.17,04

supergigant kobiet

1. Agnieszka Gąsienica-Daniel (AZS AWF Katowice) 1.16,92

2. Aleksandra Kluś (LKS Poroniec Poronin)        1.17,86

3. Maryna Gąsienica-Daniel (MUKS Śmig Zakopane)  1.18.13

4. Sabina Majerczyk (SPSZ Nowy Targ)             1.18,77

5. Karolina Chrapek (Wisła Ustronianka Wisła)    1.18,91

6. Katarzyna Wąsek (SRS Czantoria Ustroń)        1.20,33

superkombinacja mężczyzn

1. Maciej Bydliński (AZS AWF Katowice)   2.05,73 (1.14,12+51,61)

2. Michał Kałwa (AZS AWF Katowice)       2.07,37 (1.14,64+52,73)

3. Jakub Kłusak (AZS Zakopane)           2.10,33 (1.17,30+53,03)

4. Mateusz Garniewicz (Malta-Ski Poznań) 2.10,94 (1.16,82+54,12)

5. Jacek Mieszczak (AZS AWF Katowice)    2.11,95 (1.17,04+54,91)

6. Sebastian Białobrzycki (SMS Szczyrk)  2.12.62 (1.18,06+54,56)

superkombinacja kobiet

1. Agnieszka Gąsienica-Daniel (AZS AWF Katowice) 2.11,29 (1.16,92+54,37)

2. Aleksandra Kluś (LKS Poroniec Poronin)        2.11,83 (1.17,86+53,97)

3. Sabina Majerczyk (SPSZ Nowy Targ)             2.14,04 (1.18,77+55,27)

4. Maryna Gąsienica-Daniel (MUKS Śmig Zakopane)  2.14,24 (1.18.13+56,11)

5. Katarzyna Wąsek (SRS Czantoria Ustroń)        2.18,67 (1.20,33+58,34)

6. Aleksandra Malinowska (KS Firn Zakopane)      2.21,24 (1.21,59+59,65)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje