FIS odrzuciła prośbę Vonn o rywalizację z mężczyznami

Jedna z najbardziej utytułowanych alpejek Amerykanka Lindsey Vonn nie będzie mogła wziąć udziału w zawodach Pucharu Świata dla mężczyzn - taką decyzję podjęła w szwajcarskim Oberhofen Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS).

"Nikt nie jest uprawniony do tego, by startować w zawodach innej płci. Nie ma żadnych od tego wyjątków. Oczywiście po uzgodnieniu z komitetem organizacyjnym i jury można ubiegać się o to, by być narciarzem, który przetrze alpejczykom trasę" - napisano w oświadczeniu.

Reklama

Vonn, czterokrotna zdobywczyni "Kryształowej Kuli", chciała wziąć udział za trzy tygodnie w rywalizacji mężczyzn w Pucharze Świata w kanadyjskim Lake Louise. Amerykański związek wystąpił z oficjalną prośbą o pozwolenie do FIS, ale została ona odrzucona.

- To dla nas bardzo ważne, by wspierać takich sportowców jak Lindsey. Ona swoim uporem i wytrwałością już bardzo wiele osiągnęła. Jesteśmy zawiedzeni, że FIS nie poparła naszej inicjatywy - skomentował Bill Marolt, szef amerykańskiego teamu.

Bardzo kategorycznie odpowiedział z kolei prezes FIS Gian Franco Kasper, który zaznaczył, że reguły są regułami, a wszelkie odstępstwa są bardzo niebezpieczne.

Dowiedz się więcej na temat: lindsey vonn

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje