Mathieu Faivre wygrał super gigant w Val d'Isere

Francuz Mathieu Faivre wygrał super gigant alpejskiego Pucharu Świata we francuskim Val d'Isere. Wyprzedził o 0,49 s lidera klasyfikacji generalnej, walczącego o szóstą z rzędu Kryształową Kulę Austriaka Marcela Hirschera. Polacy nie startowali.

Trzecie miejsce zajął rodak zwycięzcy Alexis Pinturault - 1,11 s straty.

Po pierwszym zjeździe prowadził Hirscher, ale miał tylko 0,01 s przewagi nad Faivre'em. Trzeci był inny reprezentant "Trójkolorowych" Thomas Fanara, który ostatecznie ukończył rywalizację na czwartej pozycji.

To pierwsze w karierze zwycięstwo Faivre'a. Z kolei Hirscher został samodzielnym liderem klasyfikacji generalnej, dotychczas dzielił pierwsze miejsce z Norwegiem Kjetilem Jansrudem, który w niedzielę nie ukończył pierwszego przejazdu.

Pierwotnie zawody w tym terminie miały odbyć się w Beaver Creek, ale przeniesiono je do Francji z powodu braku śniegu w USA i niekorzystnej prognozy pogody.