Jeff Hornacek zwolniony z New York Knicks

W czwartek rano dwuletnia przygoda Jeffa Hornacka z New York Knicks dobiegła końca. Adrian Wojnarowski z ESPN poinformował, że Knicks zwolnili trenera tuż po powrocie do swojego miasta po zwycięstwie 108:95 w wyjazdowym meczu z Cleveland Cavaliers.

W tym sezonie Knicks zanotowali bilans 29-53 i po raz piąty z rzędu nie awansowali do fazy play-off. W ostatnich 18 latach w tej fazie zdołali wyeliminować tylko jednego rywala.

Reklama

Decyzję o zwolnieniu Hornacka podjęli prezydent klubu Steve Mills i dyrektor zarządzający Scott Perry. Obaj zajmują obecne stanowiska od lipca 2017 roku.

Hornacek zatrudniony został przez poprzedniego prezydenta Phila Jacksona, który właśnie w lipcu poprzedniego roku rozstał się z Knicks po trzech latach z fatalnymi wynikami. Wcześniej przez półtora roku Hornacek pracował w Phoenix Suns, ale jako trener nigdy jeszcze nie awansował do play off.

Zdaniem Wojnarowskiego, kandydatami do zastąpienia Hornacka są: były trener Memphis Grizzlies - David Fizdale, były trener Cleveland Cavaliers - David Blatt i były trener Golden State Warriors - Mark Jackson.

Dowiedz się więcej na temat: Jeff Hornacek | New York Knicks

Reklama

Reklama

Reklama