Liga NBA - osiem punktów Gortata, Wizards zakończyli rok zwycięstwem

Nasz jedynak w NBA Marcin Gortat zdobył osiem punktów punkty, a jego Washington Wizards pokonali u siebie Chicago Bulls 114:110. Koszykarze ze stolicy USA w obecnym sezonie ligi NBA mają 21 zwycięstw i 16 porażek. W Konferencji Wschodniej zajmują piąte miejsce.

Gortat na parkiecie przebywał 25 minut i trafił cztery z sześciu rzutów z gry. Jego konto uzupełnia pięć zbiórek, jedna asysta, jeden blok, trzy straty i jeden faul.

Wizards przez większość meczu nieznacznie przegrywali, ale w czwartej kwarcie, która zaczynała się przy sześciopunktowym prowadzeniu Bulls, zdołali przejąć inicjatywę. Ich bohaterem był Bradley Beal. 24-letni strzelec zdobył aż 39 punktów, a także miał po dziewięć asyst i zbiórek. 21 pkt, dziewięć asyst i cztery bloki dołożył John Wall.

Wśród pokonanych wyróżnił się mający również hiszpańskie obywatelstwo Czarnogórzec Nikola Mirotic - 21 pkt.

"Czarodzieje" 2017 rok zakończyli w dobrym stylu. Wygrali cztery z ostatnich pięciu meczów, w tym z mocnymi drużynami Boston Celtics i Houston Rockets. Kolejny mecz rozegrają w środę. Na własnym parkiecie zmierzą się z New York Knicks, którzy mają bilans 18 zwycięstw i 18 porażek.

Wyniki i tabele:

Washington Wizards - Chicago Bulls        114:110

Boston Celtics - Brooklyn Nets            108:105

Houston Rockets - Los Angeles Lakers      148:142 (po dwóch dogrywkach)

Indiana Pacers - Minnesota Timberwolves    90:107

Los Angeles Clippers - Charlotte Hornets  106:98 Oklahoma City Thunder - Dallas Mavericks  113:116

NORTHWEST DIVISION

1. Minnesota     23 14 .622