Milwaukee Bucks - Washington Wizards 123:96, rekord Antetokounmpo

Marcin Gortat zdobył osiem punktów, a jego Washington Wizards w piątkowym meczu NBA przegrali na wyjeździe z Milwaukee Bucks 96:123. To ich 16. porażka w sezonie. Na koncie mają też 13 zwycięstw.

Mecz praktycznie pozbawiony był historii. Po pierwszej kwarcie Bucks prowadzili ośmioma punktami, a w kolejnej ich przewaga wzrosła do 15. Gospodarze nawet na moment nie zwolnili tempa i strata Wizards cały czas rosła.

W zwycięskiej ekipie nie do zatrzymania był Giannis Antetokounmpo. 22-letni Grek zdobywając 39 punktów ustanowił rekord kariery. Wśród pokonanych na wyróżnienie zasługuje John Wall - 18 pkt i 10 asyst.

Gortat natomiast na parkiecie przebywał 26 minut. Polski środkowy trafił cztery z ośmiu rzutów z gry. Jego dorobek uzupełnia sześć zbiórek i trzy asysty. Popełnił trzy faule i miał jedną stratę.

"Czarodzieje" z bilansem 13-16 zajmują 10. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Kolejny mecz rozegrają w poniedziałek, kiedy ponownie zmierzą się z Bucks (14-14), ale tym razem we własnej hali.

Koszykarz Oklahoma City Thunder Russell Westbrook w trzecim z rzędu meczu NBA zaliczył powyżej 40 punktów. W wygranym 117:112 spotkaniu z Boston Celtics zdobył 45, miał również po 11 punktów i asyst.

Ostatnie dni to prawdziwy popis Westbrooka. 28-letni zawodnik w trzech kolejnych meczach NBA zdobył łącznie 133 punkty. Najpierw w starciu z Atlanta Hawks rzucił 46, następnie z New Orleans Pelicans 42, a teraz - w Bostonie - 45.

W starciu w Celtics Westbrook zaliczył 14. w sezonie tzw. triple-double, walnie przyczyniając się do zwycięstwa swojej ekipy 117:112. Wprawdzie początek meczu lider Oklahoma City Thunder miał nieudany - nie trafił pięciu pierwszych rzutów, ale później był nie do zatrzymania dla rywali. Zwłaszcza w czwartej kwarcie, w której zdobył 18 punktów (m.in. osiem z rzędu, dzięki czemu jego zespół wyszedł na prowadzenie 104:100).

Wśród gości z dobrej strony pokazał się też Domantas Sabonis - syn słynnego w przeszłości litewskiego koszykarza Arvydasa. Zdobył 20 punktów, podobnie jak rezerwowy Enes Kanter. W zespole Celtics najskuteczniejszy był Isaiah Thomas - 34 punkty i 10 asyst.

27. zwycięstwo w sezonie odnieśli wicemistrzowie NBA Golden State Warriors. Pokonali na wyjeździe Detroit Pistons 119:113, w czym duża zasługa Kevina Duranta, zdobywcy 32 punktów. Stephen Curry miał 25 punktów i osiem asyst. W ekipie "Tłoków" najskuteczniejszy okazał się rezerwowy Tobias Harris - 26 punktów, co jest jego najlepszym dorobkiem w sezonie.