Russell Westbrook nowym rekordzistą NBA. Zanotował 42. triple-double

Russell Westbrook został nowym rekordzistą NBA. W niedzielę zanotował 42. triple-double w sezonie, poprawiając o jedno osiągnięcie Oscara Robertsona z sezonu 1961/62.

Koszykarz Oklahoma City Thunder w wygranym wyjazdowym meczu z Denver Nuggets 106:105 zdobył 50 punktów, zebrał 16 piłek i zanotował 10 asyst.

Westbrook rekord pobił cztery minuty i 17 sekund przed końcem czwartej kwarty.

To w ogóle były jego dobre zawody, ponieważ zdobył ostatnie 13 punktów dla Thunder, w tym oddał decydujący rzut równo z ostatnią syreną.

Porażka oznacza koniec szans Nuggets na play-off. Ósmą i ostatnią drużyną Konferencji Zachodniej, która wystapi w tej fazie zostali Portland Trail Blazers.

Niesamowite rzeczy działy się Atlancie. Hawks po dogrywce pokonały Cleveland Cavaliers 126:125.

Mistrzowie NBA prowadzili przez większość meczu, ale gospodarze wspaniałym finiszem w czwartej kwarcie, wygranej przez nich 44:18, doprowadzili do dodatkowego czasu gry.

"Kawalerzystom" nie pomogło 45 punktów Kyriego Irvinga i triple-double zanotowane przez LeBrona Jamesa (32 punkty, 16 zbiórek i 10 asyst).

Hawks dogrywkę zapewniły sobie dzięki rzutowi Paula Millsapa równo z końcową syreną. Zakończył on mecz z 22 punktami, 21 dodał Tim Hardaway junior, a 19 Dwight Howard. Gospodarze pierwszy raz na prowadzenie w meczu wyszli dopiero w dogrywce.