San Antonio Spurs stracą Kawhiego Leonarda do końca sezonu?

Kawhi Leonard w tym sezonie już najprawdopodobniej nie zagra. MVP finałów z 2014 roku od dłuższego czasu ma problem z mięśniem czworogłowym i wygląda na to, że nie uda się go rozwiązać w najbliższych tygodniach.

26-letni zawodnik w obecnych rozgrywkach wziął udział tylko w 9 meczach. Pierwszy raz pojawił się na boisku w połowie grudnia, ale po rozegraniu dwóch spotkań musiał pauzować w kolejnym. Taka sytuacja powtarzała się do 5 stycznia, ale okres świąteczno-noworoczny okazał się na tyle wymagający, że koszykarz odpoczywał do 13 stycznia. W tym dniu pojawił się po raz ostatni na boisku.

Reklama

- On ciągle nie jest gotowy do gry. Jeśli wydaje się, że z jego zdrowiem jest lepiej, znów coś staje na przeszkodzie w grze. Zawsze staram się być szczery, dlatego mówię wam, że będę zaskoczony, jeśli wróci w tym sezonie - stwierdził szkoleniowiec Spurs Gregg Popovich.

MVP finałów z 2014 roku od dłuższego czasu ma problem z prawym mięśniem czworogłowym. Mimo intensywnej rehabilitacji i zabiegów kłopotów nie udało się wyeliminować od początku sezonu, a krótki powrót na parkiet, tylko nasilił dolegliwości.

Leonard średnio w NBA rzucał 16,3 punktu i notował 6,2 asyst.

Dowiedz się więcej na temat: Kawhi Leonard | NBA | San Antonio Spurs

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje