Trwa zwycięska seria Utah Jazz

Koszykarze Utah Jazz odnieśli ósme z rzędu zwycięstwo w NBA. Tym razem pokonali Charlotte Hornets 106:94. To ich najlepsza seria od 2010 roku. W spotkaniu Sacramento Kings - Portland Trail Blazers (100:118) Damian Lillard zdobył dla gości 50 punktów.

Duży udział w kolejnym triumfie "Jazzmanów" mieli Donovan Mitchell i Australijczyk Joe Ingles. Pierwszy zdobył 25 punktów, a drugi - 23, najwięcej w karierze. Dobrze spisał się również Francuz Rudy Gobert, który do 20 punktów dołożył 11 zbiórek.

Poprzednio tak udaną serię zawodnicy Jazz mieli osiem lat temu, gdy wygrali dziewięć kolejnych meczów.

Koszykarze Hornets nie byli tego dnia tak skuteczni jak rywale. Najwięcej punktów dla gości zdobył Kemba Walker - 19.

Ekipa Jazz ma obecnie bilans 27 zwycięstw i 28 porażek, co daje jej dziesiąte miejsce w Konferencji Zachodniej. Koszykarze Hornets (23-32) w Konferencji Wschodniej także plasują się na dziesiątej pozycji, ale z dużo mniejszymi szansami awansu do fazy play-off.

Bliżej tego celu są zawodnicy Philadelphia 76ers (27-25), zajmujący ósme, ostatnie premiowane awansem miejsce na Wschodzie. W piątek miejscowego czasu pokonali u siebie New Orleans Pelicans 100:82.

Spora w tym zasługa Joela Embiida. Kameruńczyk, choć ma problem ze stawem skokowym, już w połowie spotkania mógł pochwalić się swoim 27. double-double w sezonie, a siódmym z rzędu. Łącznie zdobył 24 punkty (z czego aż 16 w pierwszej kwarcie) i zanotował 16 zbiórek. Dokonał tego w ciągu zaledwie 23 minut i 53 sekund.

Został trzecim zawodnikiem w tym sezonie NBA, który już po dwóch kwartach miał co najmniej 20 punktów i 10 zbiórek.

Chorwat Dario Saric również zdobył tego dnia 24 punkty dla Sixers. W ekipie "Pelikanów" żaden z koszykarzy nie zdobył więcej niż 15 punktów.

- Byliśmy niesamowici w defensywie - podkreślił Embiid.

Kontuzja stawia jednak pod znakiem zapytania jego występ w kolejnym meczu, przeciwko Los Angeles Clippers.

- Zobaczymy, jak będzie z kostką. Dzisiaj to było bolesne - przyznał Kameruńczyk.

New Orleans Pelicans, którzy doznali trzeciej porażki z rzędu, z dorobkiem 28-26 zajmują dziewiąte miejsce w Konferencji Zachodniej.

Bohaterem starcia Sacramento Kings i Portland Trail Blazers (100:118), czyli dwóch drużyn z Zachodu, był Damian Lillard. Zdobył dla gości 50 punktów, na dodatek w ciągu 29 minut. W czwartej kwarcie trener posadził go już na ławce.

Lillard popisał się m.in. ośmioma celnymi rzutami za trzy (na 13 prób). Ani razu nie pomylił się na linii rzutów wolnych - trafił dziesięć prób. To jego czwarty w karierze występ z co najmniej 50-punktowym dorobkiem.

Trail Blazers, z bilansem 31-25, zajmują w Konferencji Zachodniej piąte miejsce, a "Królowie" (17-37) czternaste, czyli przedostatnie.