Wizards lepsi od Warriors

Washington Wizards pokonali w Oakland, Golden State Warriors 99:96 i wciąż liczą na awans do play off oraz na szybki powrót do gry Michaela Jordana.

W kilku meczach tego sezonu Jordan pokazał, że jest mistrzem końcówek spotkań. Decydujące o wyniku kosze w ostatnich sekundach stały się jego specjalnością. Jordanowi widocznie pozazdrościł Chris Whitney, który na 12,8 sekundy przez końcową syreną rzutem za trzy przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu.

- Byłem prawie pewny, że trafię. Kiedy piłka opuściła moje ręce, wiedziałem, że to jest dobry rzut. Trafiłem i wygraliśmy - mówił po meczu Chris.

Wcześciej Whitney próbował 6 razy trafić zza łuku 7,24, ale tylko raz udało się mu umieścić piłkę w koszu. Decydujący rzut był jego siódmą próbą, ale za to drugą celną. W całym meczu obrońca Wizards zdobył 20 punktów, co było najlepszym osiągnięciem w zespole ze stolicy USA. Trzy oczka mniej zdobył Richard Hamilton, a z 15 punktami spotkanie zakończył Tyrone Nesby.

Spotkanie w hali Arena in Oakland obejrzało 17 613 widzów i było pierwszym w tym sezonie, w którym meczu graczy z Waszyngtonu, nie oglądał komplet publiczności.

- Moi chłopcy zauważyli wagę tego meczu - chwalił swoich podopiecznych Doug Collins - Przed czwartą kwartą powiedziałem im: Czy pracowaliśmy cały sezon po to aby przegrywać takie mecze? Musimy wygrać.

Bonzi Wells i pięciu innych graczy, którzy zdobyli ponad 10 punktów, poprowadzili Portland Trail Blazers do wyjazdowego zwycięstwa nad Boston Celtics 100:91.

W trzeciej kwarcie Blazers prowadzili nawet 71:58, ale Celtics zakończyli tą odsłonę runem 16-6 i stan meczu się wyrównał (77:77). Czwartą kwartę rzutem za trzy rozpoczął Paul Pierce i kibicom we Fleet Center wydwało się, iż ich pupile odniosą zwycięstwo. Ale takimi umiejętnościami co Pierce, zaczęli popisywać się Derek Anderson i Stoudamire, którzy wyprowadzili Blazers na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu.