Dominika Owczarzak i Julia Adamowicz zawodniczkami Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Mające za sobą występy w reprezentacji Polski, 24-letnie Dominika Owczarzak i Julia Adamowicz są kolejnymi koszykarkami, które w najbliższym sezonie w ekstraklasie będą bronić barw Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin.


Dla rozgrywającej Owczarzak jest to powrót do Lublina, gdzie w zespole akademiczek grała przez dwa sezony (2015/16 i 2016/17) będąc zawodniczką pierwszej piątki i zdobywając z Pszczółką w 2016 roku Puchar Polski. W tym drugim z sezonów uzyskała w ekstraklasie średnią punktową 9,3 i 5,1 asyst.

Wcześniej wychowanka MUKS Poznań występowała w CCC Polkowice zdobywając m.in. mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski. Przed rokiem, razem z trenerem Krzysztofem Szewczykiem, przeniosła się do krakowskiej Wisły Can Pack, ale już w siódmym meczu zerwała więzadła krzyżowe w kolanie.

Teraz lubiana przez lubelskich kibiców zawodniczka zdecydowała się na powrót do Lublina uważając, iż - co wyraziła w wypowiedzi opublikowanej na klubowej stronie internetowej - "jest to najlepsze miejsce na odbudowę po kontuzji, jaka mi się przytrafiła".

Niska skrzydłowa, mierząca 179 cm Julia Adamowicz w ekstraklasie grała w siedmiu sezonach, w ostatnim będąc zawodniczką wicemistrzowskiego Artego Bydgoszcz. Kontrakty z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin wcześniej podpisały Dorota Mistygacz i Magdalena Szajtauer oraz Amerykanka Brianna Joelle Kiesel mająca za sobą występy w WNBA.

Dowiedz się więcej na temat: Pszczółka AZS UMCS Lublin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje