Boston Bruins po dwóch latach przerwy zagrają w play-off

Hokeiści Boston Bruins pokonali na własnym lodowisku Tampa Bay Lightning 4-0 i zapewnili sobie - po dwóch latach przerwy - awans do fazy play-off NHL. W 2014 roku osiągnęli półfinał Konferencji Wschodniej.

Dwie bramki strzelił David Pastrnak, zaś po jednej Drew Stafford i Zdeno Chara.

Reklama

"Niedźwiadki" wygrały szóste spotkanie z rzędu (ostatnią porażkę ponieśli 23 marca z... Tampa Bay Lightning 3-6) i znów będą rywalizować o Puchar Stanleya. Przed trzema laty w walce o finał na Wschodzie uległy Montreal Canadiens 0-4.

Wolnych miejsc w play-off nie ma już na Zachodzie. Jednym z zespołów, który wkrótce zakończy zmagania będzie Winnipeg Jets. We wtorek na wyjeździe wygrał z St. Louis Blues 5-2 i przy okazji dokonał rzadkiego wyczynu w postaci trzech goli w ledwie 62 sekundy.

W 35. sekundzie gry gospodarze objęli prowadzenie po strzale Aleksa Pietrangelo, zaś na początku drugiej tercji, między 22. a 23. minutą, bramki dla Jets uzyskali Patrik Laine, Nikolaj Ehlers i Mark Stuart.

Jeszcze lepsze (od Blues) otwarcie mieli hokeiści San Jose Sharks, którzy z Vancouver Canucks już po 30 sekundach wygrywali 2-0; trafienia Kevina Labanca i Joela Warda. Ostatecznie zwyciężyli 3-1.

Najlepsza drużyna rozgrywek Washington Capitals (114 pkt) na wyjeździe pokonała Toronto Maple Leafs 4-1.

Wyniki wtorkowych meczów NHL:

Boston Bruins - Tampa Bay Lightning         4-0

New Jersey Devils - Philadelphia Flyers     1-0 (po dogrywce)

Pittsburgh Penguins - Columbus Blue Jackets 4-1

Toronto Maple Leafs - Washington Capitals   1-4

Ottawa Senators - Detroit Red Wings         2-0

St. Louis Blues - Winnipeg Jets             2-5

Minnesota Wild - Carolina Hurricanes        5-3

Dallas Stars - Arizona Coyotes              3-2 (po dogrywce)

Colorado Avalanche - Chicago Blackhawks     4-3 (po dogrywce)

Nashville Predators - New York Islanders    1-2 (po dogrywce)

San Jose Sharks - Vancouver Canucks         3-1

Anaheim Ducks - Calgary Flames              3-1

Los Angeles Kings - Edmonton Oilers         6-4

Tabele NHL

EASTERN CONFERENCE
ATLANTIC DIVISION
1.Tampa Bay4117321916485
2.Boston3713819114282
3.Toronto3820520917581
4.Florida2725616918860
5.Detroit24261015918058
6.Montreal2329815418954
7.Ottawa21291016321152
8.Buffalo18321114620047
METROPOLITAN DIVISION
1.Washington3420718918375
2.Pittsburgh3522419518074
3.Philadelphia32191018317574
4.New Jersey3122818318770
5.Columbus3026516017265
6.NY Islanders2926720622365
7.Carolina27231016218064
8.NY Rangers2729517419459
WESTERN CONFERENCE
CENTRAL DIVISION
1.Nashville3714919215583
2.Winnipeg3516919916179
3.Dallas3522418115974
4.Minnesota3320718117173
5.St. Louis3423417315672
6.Colorado3223518618069
7.Chicago2627817317560
PACIFIC DIVISION
1.Las Vegas4016420916384
2.San Jose3320817917074
3.Anaheim31201117117073
4.Los Angeles3323517415171
5.Calgary3122917718471
6.Edmonton2531416719654
7.Vancouver2330716119453
8.Arizona17331014520244
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych, bramki i punkty.
PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Boston Bruins | NHL

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje