Detroit Red Wings przerwali serię porażek w NHL

Hokeiści Detroit Red Wings wreszcie przerwali fatalną serię sześciu porażek w NHL, pokonując 6-3 Buffalo Sabres.

W ostatnich spotkaniach "Czerwone Skrzydła" nie miały szczęścia, bo ich spotkania najczęściej kończyły się jednobramkową porażką lub przegraną w karnych.

Także w przedświątecznym starciu z Sabres nie było łatwo. Goście prowadzili już w tym spotkaniu 3-1 po 29 minutach gry.

Ostatnia tercja była jednak popisem graczy z Detroit, którzy zdobyli w niej cztery bramki, a w sumie pięć z rzędu, w tym dwie strzelone przez Tomasa Tatara.

W innym spotkaniu zawodnicy Carolina Hurricanes wygrali po rzutach karnych z New Jersey Devils 2-1.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrany został bramkarz Devils, Cory Schneider, który obronił 33 strzały.

W innym meczu lider Konferencji Wschodniej, zespół Pittsburgh Penguins, przegrał wyjazdowe spotkanie z Tampa Bay Lightning 3-4.

Bohaterem spotkania został Tyler Johnson, który zdobył dla ekipy Lightning trzy gole.