Hokeiści Calgary Flames wygrali wszystkie tegoroczne spotkania

Hokeiści Calgary Flames na wyjeździe pokonali Carolina Hurricanes 4-1 i to było ich siódme z rzędu zwycięstwo w lidze NHL. "Płomienie" wygrały wszystkie tegoroczne spotkania.

Dwie bramki strzelił Dougie Hamilton, a bramkarz Mike Smith obronił 38 strzałów. To byli najlepsi zawodnicy Flames w niedzielnym meczu.

Reklama

Mimo nieobecności chorego najlepszego strzelca Seana Monahana, "Płomienie" odniosły pewne zwycięstwo. Oprócz Hamiltona, na listę strzelców wpisali się: Matt Stajan i Matthew Tkachuk. Przy stanie 0-4 gola dla Hurricanes (czwarta porażka w ostatnich pięciu występach) zdobył Lee Stempniak.

Broniący tytułu zawodnicy Pittsburgh Penguins u siebie wygrali z New York Rangers 5-2, chociaż po pierwszej tercji przegrywali 1-2. Autorem jednej z bramek dla "Pingwinów" był Czech Dominik Simon, dla którego to premierowe trafienie w NHL.

Phil Kessel (Penguins) też posłał krążek do siatki, a w całej karierze ma już 701 punktów (w tym meczu bramka plus asysta przy trafieniu Sidneya Crosby'ego); osiągnął tę granicę jako 26. gracz urodzony w USA.

Z kolei drużyna Vancouver Canucks zwyciężyła w wyjazdowej potyczce Minnesota Wild 3-2, a decydującego gola w dogrywce strzelił Brandon Sutter.

Wyniki niedzielnych meczów NHL:

Carolina Hurricanes - Calgary Flames    1-4

Pittsburgh Penguins - New York Rangers  5-2

Minnesota Wild - Vancouver Canucks      2-3 (po dogrywce)

Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings  0-4

Tabele NHL

EASTERN CONFERENCE
ATLANTIC DIVISION
1.Tampa Bay4117321916485
2.Boston3713819114282
3.Toronto3820520917581
4.Florida2725616918860
5.Detroit24261015918058
6.Montreal2329815418954
7.Ottawa21291016321152
8.Buffalo18321114620047
METROPOLITAN DIVISION
1.Washington3420718918375
2.Pittsburgh3522419518074
3.Philadelphia32191018317574
4.New Jersey3122818318770
5.Columbus3026516017265
6.NY Islanders2926720622365
7.Carolina27231016218064
8.NY Rangers2729517419459
WESTERN CONFERENCE
CENTRAL DIVISION
1.Nashville3714919215583
2.Winnipeg3516919916179
3.Dallas3522418115974
4.Minnesota3320718117173
5.St. Louis3423417315672
6.Colorado3223518618069
7.Chicago2627817317560
PACIFIC DIVISION
1.Las Vegas4016420916384
2.San Jose3320817917074
3.Anaheim31201117117073
4.Los Angeles3323517415171
5.Calgary3122917718471
6.Edmonton2531416719654
7.Vancouver2330716119453
8.Arizona17331014520244
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych, bramki i punkty.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje