Hokeiści Penguins przegrali z Ducks, Lightning walczyła do do końca

Broniący tytułu Pittsburgh Penguins u siebie przegrali z Anaheim Ducks 0-4 w sobotnim meczu NHL. To 19. przegrana w sezonie "Pingwinów", zajmujących 10. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej. Zespół Ducks plasuje się na ósmej pozycji na Zachodzie.

Bramki strzelili: Ondrzej Kasze (4.), Rickard Rakell (11.), Andrew Cogliano (24.) i Cam Fowler (40.).

Urodzony w Pittsburghu bramkarz gości John Gibson obronił 29 strzałów i tym samym po raz 13. w karierze zachował czyste konto.

W bramce "Pingwinów" spotkanie rozpoczął Matt Murray, ale nie zdołał zatrzymać trzech z 13 uderzeń i w 24. minucie, przy stanie 0-3, zastąpił go Tristan Jarry.

Jak grać do końca pokazała obecnie najlepsza drużyna w lidze NHL Tampa Bay Lightning (54 pkt). Wygrała z Minnesota Wild 3-0, zdobywając gole w ostatnich 102 sekundach; na listę wpisali się w 58. minucie Dan Girardi, 59. - Tyler Johnson i 60. - Nikita Kuczerow.

Ekipa Lightning zwyciężyła w ostatnich dziewięciu z dziesięciu meczów, zanotowała kolejnych siedem triumfów przed własną publicznością.

Pierwszy hat-trick w NHL zapisał na koncie 20-letni Mathew Barzal z New York Islanders. Jego zespół pokonał w sobotę Winnipeg Jets 5-2.

Barzal liczy sobie dokładnie 20 lat i 211 dni, a przed nim był tylko jeden młodszy gracz "Wyspiarzy", który uzyskał trzy trafienia w jednym spotkaniu. To John Tavares, który 15 stycznia 2011 roku strzelił hat-tricka z Buffalo Sabres (5-3); miał wtedy 20 lat i 117 dni.

Nie wiedzie się hokeistom Arizona Coyotes. Najsłabszy klub w rozgrywkach (21 pkt) uległ tym razem Colorado Avalanche 2-6 i to była już 30. porażka. "Kojoty" odniosły zaledwie osiem zwycięstw.

W potyczce z Avalanche długo, bo aż pół godziny, utrzymywał się wynik bezbramkowy. Wówczas przyjezdni rozpoczęli ostre strzelanie, zdobywając cztery gole w niecałe cztery minuty.

Carolina Hurricanes - Buffalo Sabres          4-2

Columbus Blue Jackets - Philadelphia Flyers   2-1 (po karnych)

Vegas Golden Knights - Washington Capitals    3-0

Arizona Coyotes - Colorado Avalanche          2-6

Dallas Stars - Nashville Predators            4-3 (po karnych)

3.Dallas3522418115974
4.Minnesota3320718117173