Los Angeles Kings wygrali serię 4-3, choć przegrywali 0-3!

Los Angeles Kings dokonali sztuki prawie niemożliwej. Przegrywali w serii z San Jose Sharks 0-3 w pierwszej rundzie play-off NHL, a mimo to potrafili odnieść cztery zwycięstwa z rzędu! W środę pokonali rywali na ich lodzie 5-1.

Co prawda w decydującym siódmym meczu gospodarze, za sprawą Matta Irwina, objęli prowadzenie w 21. minucie, ale potem do siatki trafiali już tylko przyjezdni.

W 25. minucie wyrównał Drew Daughty wykorzystując okres gry w przewadze. Na 2-1 dla Kings podwyższył Anże Kopitar (39. minuta). W 45. gola strzelił Tyler Toffoli, a kolejne dwa padły po uderzeniach do pustej bramki (Dustin Brown - 58. i Tanner Pearson - 60.).

W historii NHL przed "Królami" odwrócenia losów rywalizacji po przegraniu pierwszych trzech spotkań dokonały tylko: Toronto Maple Leafs (1942), New York Islanders (1975) i Philadelphia Flyers (2010).

W ekipie z Los Angeles gra dwóch hokeistów z tamtej drużyny "Lotników". Są to Mike Richards i Jeff Carter.

Poznaliśmy już wszystkie rozstrzygnięcia w pierwszej rundzie play-off. W środę, poza Kings, siódme mecze wygrały i awans uzyskały zespoły New York Rangers i Minnesota Wild.

W drugiej rundzie play-off w Konferencji Wschodniej zagrają Boston Bruins - Montreal Canadiens oraz Pittsburgh Penguins - Rangers, natomiast w Konferencji Zachodniej Chicago Blackhawks - Wild oraz Anaheim Ducks - Kings.