NHL - Byron Froese przerwał po 22 miesiącach niemoc strzelecką

Ekipai Montreal Canadiens wygrała na wyjeździe z Calgary Flames 3-2 w piątkowym meczu ligi NHL. Jedną z bramek na gości zdobył Byron Froese, który poprzednio wpisał się na listę strzelców 22 miesiące temu.

"To naprawdę świetne uczucie. Co do celebrowania, to nie byłem w stanie myśleć o niczym więcej, tylko o wzniesieniu rąk po zdobyciu gola" - przyznał 26-letni Froese, który tego dnia popisał się także asystą.

Poprzednią bramkę w lidze NHL zdobył 20 lutego 2016 roku, gdy był jeszcze zawodnikiem Toronto Maple Leafs. W piątek po jego podaniu golkipera rywali pokonał Nicolas Deslauriers, a trzeciego gola dla gości zdobył Brendan Gallagher. Od czwartej minuty trzeciej tercji ekipa z Montrealu prowadziła 3-0, ale Flames zmniejszyli straty po trafieniach Micheala Ferlanda i Matthew Tkachuka. Nie zdążyli jednak doprowadzić do remisu i dogrywki.

Dodatkowy czas gry był potrzebny do wyłonienia zwycięzcy meczu między ostatnią drużyną w Konferencji Zachodniej Arizona Coyotes i będącymi liderem na Wschodzie przed tym spotkaniem Washington Capitals. Niespodziewanie lepszy okazał się pierwszy zespół, który zwyciężył 3-2. Autorem decydującej bramki, która padła w piątej minucie dogrywki, był Clayton Keller.

Zawodnicy Capitals musieli uznać wyższość przeciwników po czterech kolejnych zwycięstwach w ostatnim czasie.

"To światowej klasy ekipa. Mają w swoich szeregach graczy z Galerii Sław. Zagraliśmy bardzo odpowiedzialnie i do końca walczyliśmy o tworzenie sobie okazji" - analizował trener zwycięzców Rick Tocchet.

Gospodarze poprawili nieco humory swoim kibicom. Wcześniej przegrali bowiem siedem spotkań z rzędu i 10 z ostatnich 11 pojedynków.

"Mieliśmy ważną naradę po poprzednim meczu. Staraliśmy się ustalić, dlaczego ulegamy panice i sprawy nie toczą się po naszej myśli. Tym razem nie przestraszyliśmy się. Wiedzieliśmy, że jeśli będziemy się trzymać planu, to stworzymy sobie szansę na zwycięstwo" - podkreślił broniący barw Coyotes Christian Fischer, który w piątek zdobył jedną z bramek w regulaminowym czasie gry. Strzelcem drugiej był Christian Dvorak.

Gole dla gości zanotowali T.J. Oshie i Jewgeniej Kuzniecow.

Florida Panthers pokonali u siebie Minnesota Wild 4-2, a kluczowym graczem zespołu gospodarzy był Jonathan Huberdeau, który zdobył dwie bramki. Po dwóch tercjach goście prowadzili 2-1, ale ostatnia część spotkania należała do miejscowych. "Pantery" poprzednio cieszyły się ze zwycięstwa nad Wild 3 stycznia ubiegłego roku.

W innym z piątkowych meczów hokeiści Buffalo Sabres wygrali na własnym lodowisku z Philadelphia Flyers 4-2.

Piątek w NHL:

Calgary Flames - Montreal Canadiens     2-3

Arizona Coyotes - Washington Capitals   3-2 (po dogrywce)

5. Chicago      17 12 5   102 90  39

6. Minnesota    18 14 3   102 103 39