NHL - Canadiens odrobili trzybramkową stratę w Ottawie

Hokeiści Ottawa Senators nie wykorzystali świetnego początku w meczu ligi NHL z Montreal Canadiens na własnym lodowisku. Prowadzili bowiem już po sześciu minutach 3-0, aby ostatecznie przegrać 4-7.

Gospodarze zdobyli pierwszego gola w 3. minucie po strzale Zacka Smitha. Szybko wynik poprawili Ales Hemsky i ponownie Smith. Canadiens odpowiedzieli jednak trzema trafieniami i po pierwszej tercji na tablicy widniał remis.

Później przyjezdni uzyskali kolejno jeszcze cztery gole. Trzecim hat-trickiem w sezonie popisał się Max Pacioretty (16., 36. i 42.). Łącznie w piątkowym meczu zdobył pięć punktów.

Drużyna z Montrealu plasuje się na trzecim, a ich rywale na trzynastym miejscu w Konferencji Wschodniej.