NHL: Capitals i Lightning o krok od awansu

Hokeiści Washington Capitals i Tampa Bay Lightning po środowych zwycięstwach są o krok od awansu do finałów konferencji w NHL.

Na Wschodzie zawodnicy z Waszyngtonu pokonali u siebie 2-1 New York Rangers i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą już 3-1.

Po pierwszej bezbramkowej tercji w drugiej na prowadzenie wyszli goście po trafieniu Dericka Brassarda.

Bohaterem zespołu ze stolicy został Andre Burakovsky, który w drugiej i trzeciej tercji zaliczył po jednym trafieniu, dając wygraną gospodarzom.

Jeszcze lepiej w półfinałowej rywalizacji w Konferencji Wschodniej radzą sobie zawodnicy Tampa Bay Lightning, którzy prowadzą 3-0 z Montreal Canadiens.

W środę "Błyskawice" wygrały u siebie 2-1.

Po dwunastu minutach gry Alex Killorn dał prowadzenie drużynie z Tampy, ale w 51. minucie wyrównał Brendan Gallagher.

Na dwie sekundy przed końcem spotkania zwycięstwo gospodarzom zapewnił Tyler Johnson po akcji Victora Hedmana i Ondreja Palata.