NHL. Chicago Blackhawks - New York Rangers 6-3

Bardzo ciekawy przebieg miał środowy mecz Chicago Blackhawks - New York Rangers w hokejowej lidze NHL. "Czarne Jastrzębie" wygrały 6-3 i przerwały serię rywali, którzy triumfowali w sześciu ostatnich spotkaniach.

Bohaterem meczu był Artiom Anisimow. Rosyjski hokeista ustrzelił pierwszego hat-tricka w swojej karierze w najlepszej hokejowej lidze świata.

Nowojorczycy rozpoczęli dobrze i w połowie pierwszej tercji objęli prowadzenie, które utrzymali aż do ostatniej minuty drugiej części.

Gospodarze zawdzięczają zwycięstwo kapitalnej grze na początku trzeciej tercji. W 42. minucie gole zdobyli Anisimow i John Hayden, a cztery minuty później Anisimow strzelił swojego drugiego gola i było już 4-1 dla Chicago.

Rangersi nie poddali się i dzięki trafieniom Kevina Hayesa i Ricka Nasha złapali kontakt, ale rywale wypunktowali ich w ostatnich minutach.

- Podobało mi się tempo, w jakim graliśmy. Kiedy walczymy właśnie tak, że mamy pięciu zawodników w ofensywie, jest sporo ruchu w tercji rywali - skomentował trener Blackhawks Joel Quenneville.