NHL: Cztery asysty Patricka Sharpa. Zwycięstwo Chicago Blackhawks

Patrick Sharp wypracował cztery gole i hokeiści Chicago Blackhawks pokonali Dallas Stars 5-2 w sobotnim wyjazdowym meczu NHL.

"Dzisiaj był niewiarygodny w dogrywaniu krążka" - wychwalał kolegę Marian Hossa. Doświadczony Słowak strzelił dwa gole po zagraniach Sharpa i także znalazł się wśród najlepszych zawodników spotkania.

Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale od połowy drugiej tercji gole strzelali już tylko obrońcy Pucharu Stanleya. "Gwiazdy" traciły bramki w końcówkach każdej tercji. Nie inaczej było w trzeciej części, gdy gol na 2-4 padł 101 sekund przed końcem meczu. Po chwili na ławkę kar odesłany został Marcus Kruger i goście musieli grać w osłabieniu, trener "Gwiazd" wycofał bramkarza i jego zespół atakował 6 na 4, ale szybko stracił krążek, gola i resztki nadziei na doprowadzenie do dogrywki.

Wielkie emocje zafundowali swoim fanom hokeiści Phoenix Coyotes w starciu z Washington Capitals (4-3 po karnych). Pierwsi strzelili gola, ale po tragicznej drugiej tercji przegrywali 1-3, a byłoby gorzej, gdyby nie Mike Smith w bramce. Doświadczony bramkarz utrzymał swój zespół w grze, w trzeciej tercji gole Lauriego Korpikoskiego i Shane'a Doana dały gospodarzom dogrywkę, a mecz rozstrzygnął się dopiero w karnych. Smith wygrał w nich pojedynki z Michaiłem Grabowskim i Aleksandrem Owieczkinem, a dla gospodarzy trafiali Antoine Vermette i Mikkel Boedker.

W innym spotkaniu St. Louis Blues pokonali Pittsburgh Penguins 2-1, a zwycięskiego gola zdobył Kevin Shattenkirk w 51. minucie. Po meczu zapewniał, że przed meczem miał przeczucie, że strzeli w końcu pierwszego gola w sezonie. Koledzy nie mieli jednak dla niego litości: - Powtarza to przed każdym meczem - śmiał się Barret Jackman, który zaliczył asystę w najważniejszej akcji meczu.

Los Angeles Kings pokonali Vancouver Canucks 5-1, a bohaterem gospodarzy był 21-letni Tyler Toffoli. Rozegrał swój najlepszy mecz w NHL - strzelił dwa gole i zaliczył asystę.