NHL: Jaromir Jagr awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji wszech czasów

Jaromir Jagr strzelił gola, a jego zespół Florida Panthers pokonał u siebie Washington Capitals 4-1 w czwartkowym meczu NHL. To 731. gol Czecha w historii rozgrywek, co daje mu czwarte miejsce w klasyfikacji wszech czasów.

Jaromir Jagr ma 43 lata, a wciąż zadziwia skutecznością. W tym sezonie ma na koncie dziewięć trafień. W spotkaniu z Capitals słynny Czech wpisał się na listę strzelców już w 51 sekundzie. Jagr zmienił lot krążka po strzale Dmitrija Kulikowa.

Na 2-0 dla "Panter" podwyższył Brandon Pirri w 30. minucie, kiedy gospodarze grali w przewadze. Kolejne gole padły w trzeciej tercji. Autorem trzeciego gola dla Panthers był
Aaron Ekblad.

Nadzieje w serca Capitals wlał Aleksander Owieczkin. Gości pozbawił złudzeń Logan Shaw, który posłał krążek do pustej bramki.

Jaromnir Jagr w klasyfikacji wszech czasów awansował na czwarte miejsce i zrównał się z ilością zdobytych goli z Marcelem Dionne. Czechowi brakuje zaledwie 10. trafień, żeby dogonić trzeciego w tym zestawieniu Bretta Hulla. Liderem klasyfikacji najlepszych strzelców w historii NHL jest Wayne Gretzky - 894 gole. Na drugim miejscu plasuje się Gordie Howe (801).