NHL: New Jersey Devils pokonali Philadelphia Flyers

Aż 10 goli padło w czwartkowym meczu NHL Philadelphia Flyers - New Jersey Devils. "Diabły" po zaciętym i emocjonującym spotkaniu wygrały 6:4.

Kibice, którzy wybrali się na to spotkanie, nie mieli prawa się nudzić. W pierwszej tercji padł jeden gol. W 13. minucie Michael Ryder zaskoczył bramkarza Flyers Steve'a Masona strzałem tuż przy słupku. Niesamowity przebieg miała druga odsłona. W ciągu niespełna sześciu minuty goście z New Jersey dwukrotnie trafili do siatki "Lotników". Najpierw błąd jednego z obrońców, który stracił krążek we własnej tercji, wykorzystał bezlitośnie Adam Henrique. Chwilę później pokazał się Jaromir Jagr. Po strzale Czecha Michael Cammalleri zmienił lot krążka, czym kompletnie zaskoczył Masona.

Gospodarze ruszyli w pogoń, a końcówka drugiej tercji w ich wykonaniu była niesamowita. W 16. minucie grę w przewadze wykorzystał Claude Giroux. Kolejne dwa gole dla Flyers padły w ostatniej minucie tej części meczu w odstępie zaledwie 56 sekund, a w roli głównej wystąpił Wayne Simmonds. "Lotnicy" od stanu 0-3 doprowadzili do remisu 3-3.

Na tym nie koniec emocji. W 45. minucie Devils znów wyszli na prowadzenie. Marek Zidlicky znakomicie zagrał zza bramki do pozostawionego bez opieki Patrika Eliasa, a ten bez problemów zdobył gola. Odpowiedź Flyers była błyskawiczna. 15 sekund później gospodarze przeprowadzili świetną akcję, którą pięknym strzałem zakończył Vincent Lecavalier.

W 48. minucie goście wyprowadzili kontrę. Henrique zagrał do Dainiusa Zubrusa. Litwin zamarkował podanie i niespodziewanym strzałem pokonał Masona. Flyers znów musieli "gonić" wynik. W końcówce wycofali bramkarza, ale nie przyniosło to skutku. Wręcz przeciwnie. Minutę przed ostatnią syreną do pustej bramki trafił Cammalleri, który po raz drugi w tym spotkaniu wpisał się na listę strzelców. Drugą asystę zaliczył 42-letni Jagr.