NHL: New York Islanders - Pittsburgh Penguins 4-1

​Hokeiści New York Islanders pokonali Pittsburgh Penguins 4-1 i zrównali się z nimi punktami na prowadzeniu w swojej dywizji w hokejowej lidze NHL.

"Pingwiny" objęły prowadzenie w 17. minucie po akcji Jewgienija Małkina, jednak w końcówce drugiej tercji wyrównał Matt Martin, a w trzeciej gospodarze strzelili kolejne trzy gole.

"To hokej, jaki ogląda się w play offach. Taki zespół, z jakim dziś graliśmy, wyciągnie z ciebie wszystko co najlepsze" - powiedział trener "Wyspiarzy" Jack Capuano.

Gwiazda "Pingwinów" Sidney Crosby przyznał, że jego zespół przespał trzecią tercję. "Po prostu nie mogliśmy przejąć kontroli nad krążkiem" - przyznał, dodając że jego ekipie zabrakło energii w końcówce spotkania.

Trwa kryzys Edmonton Oilers. W sobotę przegrali szósty mecz z rzędu. Na dodatek zebrali solidne lanie przed własnymi fanami - Chicago Blackhawks pokonali ich aż 7-1. Gwiazdą wieczoru był Marian Hossa, który strzelił gola i zaliczył trzy asysty.

W starciu czołowych zespołów całej ligi Montreal Canadiens pokonali na wyjeździe Boston Bruins 2-0. Wielka w tym zasługa Careya Price'a, który obronił każdy z 33 strzałów.