NHL: wygrane Anaheim Ducks i Florida Panthers w karnych

W lidze NHL hokeiści Anaheim Ducks i Florida Panthers mieli nieco więcej szczęścia od swoich rywali i rozstrzygnęli na swoją korzyść losy czwartkowych meczów po seriach rzutów karnych. Ducks pokonali 4-3 Vancouver Canucks, a Panthers wygrali 3-2 z San Jose Sharks.

Najlepszym bilansem ze wszystkich trzydziestu drużyn grających w NHL mogą się pochwalić Montreal Canadiens, którzy wygrali 15 z 21 meczów.

Najsłabiej do tej pory spisują się Buffalo Sabres, którzy wygrali tylko 5 z 20 spotkań.

Mecz Vancouver Canucks z Anaheim Ducks miał emocjonujący przebieg, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk.

"Kaczory" po 14 minutach prowadziły już 2-0 po bramkach Andrew'a Cogliano i Ryana Getzlafa.

Druga tercja należała jednak do gospodarzy, którzy w ciągu niespełna dziewięciu minut zdobyli trzy gole i wyszli na prowadzenie.

W trzeciej tercji gościom udało się wyrównać, a w karnych wygrali po celnych strzałach Coreya Perry'ego i Jakoba Silfverberga.

Rzuty karne rozstrzygnęły też losy meczu San Jose Sharks - Florida Panthers. Goście dwa razy prowadzili, ale "Rekiny" dwukrotnie doprowadzały do remisu.

W regulaminowym czasie było 2-2, a karne lepiej egzekwowali gracze Panthers.