Skuteczny pościg hokeistów Montreal Canadiens

Hokeiści Montreal Canadiens pokonali u siebie w sobotnim meczu ligi NHL Ottawa Senators 5-4 po dogrywce, mimo że niespełna cztery minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry przegrywali... 1-4.

Gospodarze świetnie rozpoczęli spotkanie, bowiem już w 38. sekundzie gola zdobył Daniel Briere. Zaledwie 2,5 minuty później wyrównał Jason Spezza, a w drugiej tercji drużyna Senators objęła prowadzenie po bramce Zacka Smitha.

W ostatniej odsłonie kolejne trafienia dla ekipy z Ottawy zanotowali Ales Hemsky (42) i Clarke MacArthur (46). Wydawało się, że losy potyczki zostały rozstrzygnięte...

Tymczasem zawodnicy Canadiens zdecydowali się na finisz, który dość nieoczekiwanie przyniósł im sukces. W 57. i 58. minucie krążek w siatce umieszczali Lars Eller i Brian Gionta, zaś do remisu doprowadził David Desharnais na... sekundę przed końcową syreną.

W dodatkowym czasie gry hokeiści z Montrealu potrzebowali zaledwie 86 sekund, by za sprawą Francisa Bouillona zwyciężyć 5-4.