Tampa Bay Lightning w finale Konferencji Wschodniej

​Hokeiści Tampa Bay Lightning wygrali u siebie z Montreal Canadiens 4-1 i awansowali do finału Konferencji Wschodniej NHL. W rywalizacji do czterech zwycięstw ekipa ze stanu Floryda wygrała 4-2. Tym samym z rywalizacji o Puchar Stanleya odpadła ostatnia drużyna z Kanady.

Najlepszym zawodnikiem na lodowisku był Nikita Kucherow, który dla drużyny z Tampy strzelił dwa gole i zaliczył asystę.

Rosjanin w 16. minucie dał prowadzenie gospodarzom. On także zakończył strzelanie w Amalie Arena, posyłając krążek do pustej siatki w 58. minucie, kiedy goście wycofali już bramkarza.

Pozostałe bramki dla "Błyskawicy" zdobyli Steven Stamkos w 26. minucie i Ondrzej Palat w 39., w przewadze.

Honorowe trafienie dla Canadiens było dziełem Maksa Pacioretty'ego w 56. minucie.

W finale Konferencji Wschodniej zawodnicy Tampa Bay Lightning zmierzą się z New York Rangers bądź Washington Capitals, w których rywalizacji jest remis 3-3. Decydujące spotkanie odbędzie się w środę w nowojorskiej Madison Square Garden.