Wygrana New York Islanders, Brock Nelson bohaterem

Brock Nelson zdobył trzy gole w 20 minut, w tym w dogrywce, a New York Islanders pokonali u siebie Detroit Red Wings 7-6 w meczu NHL. Do 50. minuty gospodarze przegrywali 2:5, a jednak skutecznie finiszowali i mogli wygrać nawet w regulaminowym czasie.

Oprócz Nelsona (drugi hat-trick w karierze), na ogromne wyróżnienie zasłużył również występujący pierwszy sezon w NHL 20-letni Matthew Barzal, który zanotował aż pięć asyst.

Po pierwszej tercji piątkowego spotkania goście prowadzili 3-0 po trafieniach, Martina Frka i Henrika Zetterberga, a dopiero po pół godzinie gry pierwszą bramkę dla "Wyspiarzy" strzelił Jordan Eberle.

Wielkie emocje czekały kibiców w trzeciej części rywalizacji, w której padło aż osiem goli. Nelson uzyskał kontaktową bramkę, ale później rywale dołożyli jeszcze dwie (Darren Helm, Mantha) i po 50 minutach było 5-2 dla "Czerwonych Skrzydeł" z Detroit.

W tym momencie drużyna Islanders włączyła "szósty bieg", a jej hokeiści w zaledwie trzy minuty i 37 sekund aż cztery razy umieszczali krążek w bramce Red Wings. Kolejno byli to Nelson (55.), Anders Lee (56.), Nick Leddy (57.) i Josh Bailey (59.).

Wynik 6-5 pojawił się na tablicy, kiedy do końca pozostawało 1.49 min. Tyle czasu wystarczyło, aby przyjezdni za sprawą Mike'a Greena doprowadzili do dogrywki. W niej decydujące słowo należało do Nelsona i podającego mu Barzala.

W innym piątkowym meczu ligi NHL mistrzowie z dwóch ostatnich sezonów Pittsburgh Penguins przegrali na wyjeździe z Dallas Stars 3-4 po karnych, chociaż prowadzili 2-0. O triumfie gospodarzy przesądził Tyler Seguin, który strzelił też bramkę na 1-2.

Wyniki piątkowych meczów NHL:

New York Rangers - Calgary Flames           4-3

Carolina Hurricanes - Vancouver Canucks     4-1

New York Islanders - Detroit Red Wings      7-6 (po dogrywce)

Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 4-2

Florida Panthers - Los Angeles Kings        1-3

Winnipeg Jets - St. Louis Blues             2-5

Dallas Stars - Pittsburgh Penguins          4-3 (po karnych)

z - zwycięzca konferencji
p - najlepsza drużyna sezonu zasadniczego (nagroda Presidents' Trophy)
Kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych (za jeden punkt), bramki i punkty.
Dowiedz się więcej na temat: New York Islanders