Podejrzany mecz w 1. lidze. PZPN zawiadomił UEFA

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, iż jedna z firm bukmacherskich działających w Polsce, przekazała swe niepokojące spostrzeżenia dotyczące meczu 1. ligi Zawisza Bydgoszcz - Arka Gdynia, który zaplanowany jest na sobotę 6 kwietnia.

Przekazane informacje dotyczą przebiegu zawieranych zakładów bukmacherskich w szczególności wysokości stawek, ewentualnych zdarzeń boiskowych, na które zostały poczynione zakłady, ilości zawartych zakładów, itp.

Reklama

Analiza powyższych informacji pokazała jednoznacznie, że zakłady na wspomniany mecz odbiegają w sposób znaczący od dotychczasowej normy dla spotkań podobnym charakterze (poziom rozgrywek, sytuacja w  tabeli, itp.).

W związku z tym PZPN uczynił, co następuje:

1. Prezes PZPN, Zbigniew Boniek, powiadomił o całej sprawie prezydenta UEFA, Michela Platiniego i sekretarza generalnego UEFA, Gianniego Infantino.

2. PZPN skontaktował się z prezesami klubów Arki i Zawiszy, powiadamiając ich o nieprawidłowościach dotyczących zakładów bukmacherskich na mecz Zawisza - Arka.

3. O sprawie został też powiadomiony Komendant Główny Policji

4. Polski Związek Piłki Nożnej wyśle specjalnego delegata na w/w mecz.

Polski Związek Piłki Nożnej, jako organizator rozgrywek I ligi, z całą mocą podkreśla, że uczyni wszystko, by wszystkie mecze pierwszoligowe toczyły się w atmosferze fair play i nie pozwoli na jakiekolwiek zakłócenie sportowego ducha rozgrywek.

Wszelkie przejawy manipulowania wynikami pierwszoligowych spotkań będą przez nasz związek, przy współpracy odpowiednich organów państwowych, surowo zwalczane.

1. liga: Wyniki, strzelcy, tabela. NA ŻYWO

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje