Kasperczak wraca do zawodu

Henryk Kasperczak wraca do zawodu. W poniedziałek podpisał dwuletni kontrakt z Senegalską Federacją Piłkarską i został selekcjonerem reprezentacji tego kraju - poinformowała agencja AFP.

60-letni szkoleniowiec nie prowadził drużyny przez ostatnie półtora roku. W grudniu 2004 został odsunięty od zespołu Wisły Kraków, ale ponieważ jego kontrakt z "Białą Gwiazdą" wygasał dopiero w czerwcu 2008, cały czas pobierał z klubu wynagrodzenie.

Reklama

- Chcę dojść z tą drużyną co najmniej do finału Pucharu Narodów Afryki w 2008 roku - powiedział Kasperczak po złożeniu oficjalnego podpisu na kontrakcie w ambasadzie Senegalu w Paryżu.

- To bardzo ważny moment w moim życiu. Jestem zadowolony z podjęcia pracy w kraju, który poprosił mnie o pomoc. Będę robił co w mojej mocy, by spełnić pokładane we mnie nadzieje - powiedział polski trener.

Dodał, że w przypadku, gdy nie spełni planu minimum, czyli nie awansuje do finału Pucharu Narodów Afryki, jego kontrakt zostanie rozwiązany bez wypłaty należnego honorarium.

Poprzednik Kasperczaka na tym stanowisku Abdoulaye Sarr doszedł w ostatniej edycji Pucharu Narodów Afryki, rozgrywanym w Egipcie, do półfinału. Wynik ten nie zadowolił władz federacji senegalskiej, która zdecydowała się nie przedłużać kontraktu z Sarrem. Jego umowa wygasła z końcem lutego bieżącego roku.

Kasperczak był także wymieniany, jako jeden z kandydatów do objęcia schedy po Pawle Janasie. - Faktycznie, przedstawiciele PZPN kontaktowali się ze mną, ale to były tylko sugestie - stwierdził "Henri".

Henryk Kasperczak, były reprezentant Polski, ma spore doświadczenie w prowadzeniu zespołów afrykańskich. W 1993 roku podjął się szkolenia narodowej drużyny Wybrzeża Kości Słoniowej. Później przeszedł do Tunezji, gdzie prowadził tamtejszą reprezentację aż do finałów MŚ w 1998 roku we Francji. Przez pewien czas trenował także drużyny Maroka oraz Mali.

Dowiedz się więcej na temat: wraca | Henryk Kasperczak | kasperczak

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje