Lech Poznań: Bez rewolucji

Drużyna poznańskiego Lecha "w cuglach" wygrała II ligę i zapewniła sobie awans do ekstraklasy. Jak wygląda sytuacja w zespole przed zbliżającym się sezonem?

Drużynę nadal prowadził będzie trener Bogusław Baniak, który przed sezonem zażądał poważnego wzmocnienia zespołu. Jak to jednak bywa w życiu, ambitne plany zostały zweryfikowane i najprawdopodobniej skład Lecha w I lidze nie będzie bardzo różnił się od tego znanego z II-ligowych boisk.

Reklama

Jak na razie do Lecha udało się ściągnąć Bartosza Bosackiego i Krzysztofa Piskułę. Obaj zawodnicy już podpisali kontrakty i na pewno będę wzmocnieniem formacji defensywnej i II lini Lecha. W Trzciance - gdzie ostatnio przebywał "Kolejorz" - trenowali również Jacek Chańko i zawodnik Ruchu Chorzów - Łukasz Madej. W przypadku tych piłkarzy rozmowy są na dobrej drodze, brak jednak jeszcze ich finalizacji. Nie udało się natomiast pozyskać Krzysztofa Bizackiego, warunki finansowe postawione przez Ruch okazały się nie do spełnienia.

Nie wykluczone są występy w Poznaniu Grzegorza Mielcarskiego i Waldemara Krygera - obaj jednak próbują znaleźć sobie kluby na zachodzie, dopiero w wypadku niepowodzenia tych starań - gotowi są wzmocnić Lecha.

Na dzień dzisiejszy więc licznie odwiedzający stadion na Bułgarskiej fani nie mają nadzwyczajnych powodów do optymizmu. Jeśli skończyłoby się tylko na już dokonanych transferach - Lecha będzie chyba czekała walka o utrzymanie.

Dowiedz się więcej na temat: Lech Poznań

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama