Licencje dla ośmiu klubów I ligi

W piątek 12 maja odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych I ligi. Komisja na pierwszym spotkaniu rozpatrzyła pozytywnie osiem wniosków i postanowiła przyznać licencje na grę w Orange Ekstraklasie w sezonie 2006/2007 klubom, których dokumentacja nie budziła zastrzeżeń.

W gronie tym znalazły się: Arka Gdynia, GKS BOT Bełchatów, Górnik Łęczna, Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Kolporter Korona Kielce, Legia Warszawa, Wisła Kraków oraz Wisła Płock.

Reklama

Na kolejnym posiedzeniu, które zostało zaplanowane na 18 maja, podjęte zostaną decyzje w sprawie pozostałych zespołów Orange Ekstraklasy. Departament Rozgrywek i Licencji zwrócił się do klubów, których wnioski nie pozwalały na podjecie jednoznacznej decyzji, o uzupełnienie braków w dokumentacji. W posiedzeniu Komisji 18 maja będą mieli prawo wziąć udział przedstawiciele wspomnianych ośmiu klubów.

Po fuzji między Lechem Poznań a Amiką Wronki wiadomo, że w nowym sezonie w pierwszej lidze zagra nowy klub - KKS Lech Poznań. - Komisja bazuje na dokumentach, które do niej dotarły. Oba kluby z Wielkopolski formalnie wciąż ubiegają się o licencję. Żadne pismo w sprawie wycofania wniosku licencyjnego do piątku do komisji nie dotarło - wyjaśnił rzecznik prasowy PZPN Michał Kocięba.

Jeżeli Lech zrezygnowałby z ubiegania się o licencję, to niezależnie od miejsca w tabeli na koniec sezonu, zostanie sklasyfikowany na ostatniej pozycji.

Po zakończeniu obecnego sezonu ekstraklasę opuszczą dwie ostatnie drużyny, a trzecia od końca zagra baraż z trzecim zespołem drugiej ligi.

Dowiedz się więcej na temat: Orange | licencje

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje