Pogoń ma kłopoty finansowe

Na wniosek ZUS-u banki zablokowały klubowe konta Pogoni Szczecin. Piłkarze nie otrzymują pieniędzy, a bieżąca działalność prowadzona jest z zysków ze sprzedanych biletów i reklam umieszczonych na stadionie.

Czy te kłopoty oznaczają, że kibice przestaną oglądać mecze piłki nożnej z udziałem portowców? Do tak czarnego scenariusz miejmy nadzieję nie dojdzie. Sytuacja zaczyna jednak przypominać tragedię Titanica - statek tonie a orkiestra cały czas gra.

Reklama

- Agonia Sportowej Spółki Akcyjnej Pogoń i klubu piłkarskiego Pogoń trwa od wielu lat. To jest tylko kolejny element tego. Dużo zależy od tego jak zachowa się teraz zarząd miasta Szczecina. Radni obiecali oddać w dzierżawę grunty przyległe do stadionu firmie, która ma 93 procent udziałów w Sportowej Spółce Akcyjnej. Skończyło się jednak na obiecankach i teraz strategiczny sponsor boryka się z problemami finansowymi. Teoretycznie w dalszym ciągu istnieje możliwość wycofania sportowej drużyny z ligowych rozgrywek - powiedział Andrzej Sondej, rzecznik prasowy SSA Pogoń.

RMF/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kłopoty

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje