1/16 finału Ligi Europejskiej. Arsenal Londyn - Ostersund 1-2

Arsenal sprawił kibicom niemiłą niespodziankę. "Kanonierzy" przegrali u siebie z Ostersund 1-2 w rewanżowym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europejskiej. Londyńczyków przed drżeniem o awans uratowała trzybramkowa zaliczka z pierwszego spotkania w Szwecji. Piłkarze Arsene'a Wengera myślami byli już przy niedzielnym finale Pucharu Ligi z Manchesterem City.

Trener Arsenalu Arsene Wenger potraktował mecz w Ostersund bardzo poważnie. Jego podopieczni w Szwecji nie mieli problemu ze sztuczną murawą i łatwo zwyciężyli 3-0. Na Emirates w pierwszym składzie wybiegło siedmiu uczestników spotkania sprzed tygodnia.

W pierwszej połowie Arsenal wyglądał na zespół, który myślami jest już przy niedzielnym finale Pucharu Ligi z Manchesterem City. To się zemściło w 22. i 23. minucie.

Wystarczyło 70 sekund, aby goście z Ostersund wysłali ekipie z północnego Londynu dwa duże alarmy. Najpierw na prowadzenie Szwedów wyprowadził Hosam Aiesh, a drugiego gola dołożył Ken Sema. Ten drugi, zanim płaskim strzałem pokonał Davida Ospinę, ośmieszył w polu karnym Caluma Chambersa. Przy obu bramkach ciekawymi asystami popisał się Saman Ghoddos.

Przed dogrywką Arsenal uratował Sead Kolasinac. W 47. minucie to Bośniak napędził akcję Kanonierów. Piłka w bardzo szybkim tempie powędrowała z lewej strony na prawą. Gola gospodarzom załatwili boczni obrońcy. Dośrodkował Hector Bellerin, a mocnym strzałem z woleja akcję zamknął właśnie Kolasinac.

Następne gole dla Arsenalu wisiały w powietrzu, ale ogólnie panujące uśpienie formacji ofensywnych gospodarzy przełożyło się na skuteczność. Piłkarze z Ostersund w drugiej połowie nie grali wcale gorzej niż w pierwszej. Swoje akcje rozgrywali szybko, najczęściej z kontrataku. Gdy zbliżali się pod pole karne Ospiny - brakowało dokładności.

Piłkarzy Wengera po ostatnim gwizdku pożegnały gwizdy i dźwięki buczenia kibiców. Atmosfera wokół Arsene'a Wengera znowu zrobiła się gęsta, a ciemne chmury może tylko odgonić zdobycie Pucharu Ligi.

Arsenal - Ostersund 1-2 (0-2)