El. LE: Atalanta - Hapoel 2-0. Debiut Arkadiusza Recy, awans Atalanty

Rewanżowe spotkanie 3. rundy kwalifikacji Ligi Europy Atalanty Bergamo z Hapoelem Hajfa było formalnością. Gospodarze wygrali 2-0 (0-0) po golach Duvana Zapaty i Andreasa Corneliusa. 90 minut od Gian Piero Gasperiniego dostał debiutujący we Włoszech Arkadiusz Reca.

Siódme miejsce w ubiegłym sezonie Serie A zapewniło Atalancie występy w kwalifikacjach Ligi Europy. Drużyna z Bergamo wyeliminowała w drugiej rundzie FK Sarajewo, a do rewanżowego spotkania 3. rundy z Hapoelem Hajfa przystępowała z trzybramkową zaliczką po zwycięstwie 4-1.

Zgodnie z zapowiedziami „La Gazzetta dello Sport” trener Gian Piero Gasperini zdecydował się wystawić od pierwszej minuty Arkadiusza Recę. Dla 23-letniego Polaka, który latem przeniósł się do Włoch za około 4 mln euro, był to debiut w nowym zespole.

Kibice zgromadzeni na MAPEI Stadium mogli liczyć na bramki, gdyż Atalanta w ostatnich 3 meczach Ligi Europy strzeliła aż 14 goli. Goście musieli gonić wynik i to oni częściej zagrażali bramce Pierluigiego Golliniego. Aktywny był Reca, próbował prostopadłymi podaniami uruchamiać Duvana Zapatę i dobrze pokazywał się do gry ofensywnej, do czego przyzwyczaił na ekstraklasowych boiskach.

Do przerwy bramek nie było, ale widać było, że po zmianie stron Hapoel będzie chciał nadawał ton grze. Tak też się stało, a gospodarze swoich okazji szukali w kontratakach wyprowadzanych przez Alejandro Gomeza.

Tym razem dorobek bramkowy był skromny. Gola w 71. minucie strzelił Duvan Zapata. Kolumbijczyk wypożyczony z Sampdorii Genua wykorzystał dośrodkowanie Timothy’ego Castagne’a z prawego skrzydła i strzałem głową pokonał Ernestasa Setkusa.

Kropkę nad i w doliczonym czasie gry postawił Andreas Cornelius mocnym uderzeniem z pola karnego.

W dwumeczu Atalanta pokonała Hapoel Hajfa 6-1 i pewnie awansowała do 4. rundy. W decydującej o awansie do fazy grupowej Ligi Europy rundzie piłkarze Gasperiniego zmierzą się z FC Kopenhaga, które wyeliminowało CSKA Sofia.

Atalanta Bergamo - Hapoel Hajfa 2-0 (0-0)

Bramki: 1-0 Zapata (71.), 2-0 Cornelius (90.)